Dienos naujiena

Su Premjeru aptarta mokslo metų pabaiga ir ilgalaikis planas

Gegužės 4 d., didžiausios šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) vadovas, Egidijus Milešinas nuotoliniame susitikime su LR Premjeru Sauliumi Skverneliu ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi aptarė situaciją Lietuvos švietimo sistemoje ir LŠMPS atstovaujamų mokytojų iškeltus klausimus.

Nuotoliniame susitikime buvo aptartas mokslo metų pabaigos bei abiturientų mokyklos pabaigimo scenarijus. Oficialūs sprendimai šiais klausimais bus paskelbti antroje šios savaitės pusėje.

LŠMPS pirmininkas E. Milešinas informavo, kad iki trečiadienio LŠMPS užbaigs ir LR Vyriausybei bei LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pateiks savo iniciatyva atliktą duomenų analizę, kuri rodo kokia apimti savivaldybės prisideda prie švietimo sistemos finansavimo ir kokiu dydžiu savivaldybės vykdo ar nevykdo privalomus įsipareigojimus. Pokalbyje taip pat buvo aptartas ir kai kurių savivaldybių piktnaudžiavimas karantino metu galiojančiomis sąlygomis.

Diskutuojant apie dabar galiojančią Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, LR Ministras Pirmininkas garantavo – dabar galiojančios sutarties įsipareigojimai bus vykdomi pilna apimtimi. Be to, sutarta, kad rytoj besitęsiančiose derybose dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties atnaujinimo, bus ieškoma principinio sutarimo dėl LŠMPS vizijos 2025 m. įgyvendinimo. Vienas iš esminių vizijos tikslų – bazinis mokytojų atlyginimas. Šiandienos pokalbyje aptarta, kad mokytojų bazinio atlyginimo dydžio įvedimas padėtų iš esmės pakeisti sąlygas ir užtikrinti švietimo sistemos patrauklumą jauniems mokytojams, išlaikant didesnį apmokėjimą ilgametę patirtį sukaupusiems mokytojams.

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministras pripažino, jog informacijos mokytojams galėjo trūkti, todėl sutarta, kad LR Vyriausybės ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsipareigojimas įtraukti LŠMPS atstovus į visas darbo grupes, kurios sprendžia klausimus, susijusius su pedagoginių, mokslo darbuotojų ir kitų tyrėjų darbo, ekonominėmis ir socialinėmis teisėmis bus vykdomas kaip numatyta įstatymuose.

LŠMPS informacija