Europos švietimo lyderystės tinklas (ELNE) – tai švietimo bendraminčių bendruomenė, siekianti stiprinti bendradarbiavimu grįstą vadovavimą mokykloms Europoje. Jo pagrindinis tikslas – pagerinti mokinių mokymosi rezultatus, o jo pagrindas – įsitikinimas, kad kokybiškas švietimas yra socialinės pažangos pagrindas.
Šiam Europos mastu veikiančiam ir nuolat augančiam tinklui priklauso daugiau kaip 60 organizacijų iš 25 šalių. ELNE nariai atstovauja tūkstančiams švietimo darbdavių, mokytojų, mokyklų vadovų, tėvų, mokinių, mokslininkų, politikos formuotojų ir t.t.
ELNE – tai ketverių metų trukmės Erasmus+ projektas, kurio pagrindinis tikslas – suteikti bendruomenei platformą, kurioje būtų galima:
1) pristatyti švietimo mokslinius tyrimus, gerąją praktiką ir socialines programas, kurie yra švietėjiški ir gali būti geri pavyzdžiai kitoms organizacijoms ir institucijoms įgyvendinant EAA tikslus;
2) užmegzti ryšius su švietimo bendraminčiais, panaikinti atskirtį ir skatinti bendradarbiavimą, ES politikos kūrimą ir įgyvendinimą įvairiais valdymo lygmenimis bei remti Komisijos politinį darbą, susijusį su mokytojais ir mokyklų vadovais Europos švietimo erdvės kontekste;
3) semtis įkvėpimo ir galimybių kurti švietimo ateitį.
ELNE tinkle bendradarbiaujančių mokyklų vadovai atlieka pagrindinį vaidmenį mokymosi rezultatų kokybei, nes daro įtaką mokinių, mokytojų ir mokyklų vadovų motyvacijai ir gebėjimams, taip pat mokyklos aplinkai. Mokiniai turi būti rengiami kaip „visapusiškos asmenybės“, kad turėtų reikiamų kompetencijų ir įgūdžių būti demokratiniais piliečiais ir lengvai įsilietų į darbo rinką. Visiems mokymo proceso dalyviams mokyklose būtina palanki mokymosi ir darbo aplinka, o vadovavimas, grįstas bendradarbiavimu, mokykloms yra pagrindinė sistema, padedanti tai užtikrinti.
ELNE tinklas norėtų sutelkti dėmesį į bendradarbiavimu grindžiamo vadovavimo mokykloms stiprinimą, kuris yra labai svarbus atsižvelgiant į naujus mokyklų poreikius. Tam reikia veiksmingo bendradarbiavimo ir visapusiško dalyvių įsitraukimo instituciniu lygmeniu. Tai susiję su Europos švietimo erdvės (EEE) tikslais ir projekto kvietimu mažinti mokyklos nebaigusių asmenų skaičių, gerinti mokinių, mokytojų ir mokyklų vadovų gerovę, skaitmeninti mokyklas, užtikrinti nuolatinį mokytojų ir mokyklų vadovų profesinį mokymą ir kt.
Daugiau informacijos apie projektą galite rasti čia: https://www.elnenetwork.org/en/