Darbuotojų teisių gynyba, Dienos naujiena

LŠMPS reikalauja didinti darželių darbuotojų darbo užmokestį dirbant karantino sąlygomis

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, reaguodama į gegužės 6 d. priimtą Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimą nuo gegužės 18 d. atnaujinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ir vaikų priežiūros procesą, gegužės 7 d. kreipėsi į LR Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl galimybės mokėti padidintą darbo užmokestį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams.

LŠMPS pabrėžia, kad ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ir vaikų priežiūros procesas atnaujinamas esant realiai COVID–19 plitimo ir užsikrėtimo grėsmei, o užtikrinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojų ir kitų specialistų dirbančių ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme sveikas ir saugias darbo sąlygas yra praktiškai neįmanoma, kadangi minėti darbuotojai negali dėvėti specialių apsaugos priemonių dirbdami su vaikais, skirtingai nei medikai.

LŠMPS atkreipia dėmesį, kad įvardintos darbo sąlygos nukrypsta nuo normalių darbo sąlygų, o darbdavio pareiga, įtvirtinta DK 144 straipsnio 7 dalyje, tokiu atveju, yra mokėti darbuotojui padidintą darbo užmokestį už darbą esant nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų.

Vadovaujantis Darbo kodekso 144 str. 7 d. ir teismų praktika, bei atsižvelgiant į tai, kad ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo darbuotojų saugių ir sveikų darbo sąlygų nebus įmanoma užtikrinti, o minimalios asmens apsaugos priemonės rizikos nepašalins, LŠMPS reikalauja padidinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo darbuotojų darbo užmokestį 15 proc. iki šie darbuotojai galės dirbti normaliomis darbo sąlygomis.

LŠMPS informacija