Dienos naujiena

Darželiai dabartiniame karantino švelninimo etape durų dar neatvers

Balandžio 23 d. išleistas LR Sveikatos apsaugs ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimas dėl COVID-19 ligos valdymo priemonių vaikų priežiūros organizavimui įstaigose.

Siekiant valdyti rizikas, darželiai dabartiniame karantino švelninimo etape durų dar neatvers.

Ši tvarka galioja visoms mūsų šalies savivaldybėms. Tai reiškia, kad savivaldybių administracijos turės užtikrinti vaikų ir negalią turinčių žmonių priežiūrą tais atvejais, kai jų tėvams, globėjams ar rūpintojams nepavyksta to užtikrinti namuose. Tokiais atvejais tėveliai ir tie, kurie rūpinasi negalią turinčiais žmonėmis turi kreiptis į savo gyvenamąją savivaldybę ir prašyti šios paslaugos.

Abu tėvai, įtėviai, globėjai ar rūpintojai turi kreiptis dėl vaiko (-ų) priežiūros, maitinimo ir nuotolinio mokymo paslaugų (priežiūros paslaugos), savivaldybių administracijoms pateikdami darbdavio pažymas tik įvertinius visas kitas vaiko (-ų) priežiūros galimybes namuose.

Įstaigose, kuriose bus priimtas sprendimas teikti vaikų priežiūros paslaugas turi būti užtikrintos saugios darbo sąlygos darbuotojams ir laikomasi visų darbo organizavimo taisyklių, kurias galite rasti žemiau pateikiamam dokumente:

https://www.svietimoprofsajunga.lt/wp-content/uploads/2020/04/DĖL-COVID-19-LIGOS-KORONAVIRUSO-INFEKCIJOS-VALDYMO-PRIEMONIŲ-VAIKŲ-PRIEŽIŪROS-ORGANIZAVIMUI-ĮSTAIGOSE-V-977.pdf

LŠMPS informacija