Dienos naujiena, Tarptautinė veikla

Win On-Line konferencija „Moterų verslumas”

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) organizavo projekto Win On-Line baigiamąją konferenciją „Moterų verslumas”.

Mažas moterų verslininkių skaičius vis dar lieka aktuali šių dienų problema visame pasaulyje. Moterys sudaro 52% visų Europos gyventojų, tačiau tik 34,4% ES savarankiškai dirbančių asmenų ir 30% pradedančiųjų verslininkų yra moterys. Matant tokią statistiką natūraliai peršasi išvada, kad moterys ne iki galo išnaudoja savo verslumo potencialą arba joms tą daryti yra sudėtingiau dėl darbo ir poilsio režimo nuolatinio derinimo. Moterys, norėdamos pradėti verslą, susiduria ne tik su iššūkiais finansų srityje, bet ir versliškumo įgūdžių stoka, o šių dienų aktualijų fone ypatingai išryškėja dar ir negebėjimas išnaudoti visus naujų technologijų privalumus. Ypatingai su dideliais iššūkiais susiduria moterys, vyresnės nei 40 metų, nes joms reikia atnaujinti savo įgūdžius ir atrasti savyje drąsos nebijoti keisti savo gyvenimo iš esmės. Visuomenėje dar vis gyvas stereotipas, kad vyresnio amžiaus darbuotojai, ypač moterys, sunkiau priima naujoves, kitokią nei jiems įprasta darbo organizavimo specifiką ir metodus. Moterys yra linkusios mažiau rizikuoti nei vyrai, todėl rečiau ryžtasi pradėti savo verslą, o jeigu ir priimą sprendimą tai daryti, tai patiria didžiulį stresą ir spaudima iš aplinkos, kad nesugebės ir neturi tam reikalingų savybių ir įgūdžių. Siekiant paneigti šį visuomenėje įsitvirtinusį mitą ir buvo organizuota projekto Win On-Line konferencija.

Win On-Line projekto partneriai išsikėle sau tikslą sugriauti ne vieną mitą, susijusį su moterų verslumo nebuvimu ir suteikti erdvę atsiskleisti moterų, kaip verslininkių, potencialui, suteikiant joms tam reikalingus įrankius.

Konferencijos metu buvo pristatyti Win On-Line projekto rezultatai – esamų novatoriškų ir veiksmingų moterų e-verslumo praktikų ir priemonių sąvadas, pasidalinta gerosiomis patirtimis, buvo aptarti mokymų programos iššūkiai, o jų dalyviai pasidalino patirtimi ir kokių žinių įgijjo. Konferencijos metu įvyko mentorių ir kuruojamųjų susitikimas.

LŠMPS informacija