Dienos naujiena, Tarptautinė veikla

Projekto „Support Teachers“ partnerių susitikimas Prahoje

Šių metų gegužės 29 d. Prahoje (Čekijos Respublika) įvyko antrasis Erasmus+ projekto „Support Teachers“ (Pagalbos sistemos vystymas pradedantiesiems mokytojams) partnerių susitikimas, kurį organizavo Čekijos ir Moravijos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (ČMOS).

Susitikime dalyvavo Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininko pavaduotoja Renata Anužienė ir projektų koordinatorė Ana Matulytė bei kolegos iš Lenkijos mokytojų sąjungos (ZNP), Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinės sąjungos (LIZDA) bei ČMOS.

Susitikimo metu buvo aptarti projekte jau nuveikti darbai ir skaitmeninio vadovo jauniesiems mokytojams apie mokytojų pareigas ir teises, socialinį dialogą, būsimą mokytojų vaidmenį, bendravimo įgūdžius, darbo aplinką naudojant skaitmenines priemones kūrimo procesas ir su juo susiję iššūkiai. Projekto partneriai diskutavo ir pasidalino atsakomybėmis dėl likusių skaitmeninio vadovo teminių skyrių turinio sukūrimo.

Šio susitikimo metu buvo sutarta dėl programos ir turinio būsimųjų tarptautinių mokymų Rygoje, kurie vyks š. m. rugsėjo 15-17 dienomis. Šie mokymai yra skirti kiekvienos šalies partnerės, dalyvaujančius projekte, instruktoriams, kurie savo šalyje ves nacionalinius mokymus „Profesionaliai remiamas jaunas pedagogas“.

Projekto „Support Teachers“ tikslai:

  • sukurti paramos sistemą pradedantiesiems mokytojams, atsižvelgiant į jų poreikius ir suinteresuotųjų šalių vizijas;
  • remti švietimo politikos formuotojus ir vykdytojus, pradedančius mokytojus, teikiant informaciją, priemones ir metodus, kaip tobulinti paramos sistemą pradedantiesiems mokytojams.

Projekto partnerių susitikimo akimirkos:

LŠMPS informacija