Dienos naujiena

Parengti pakeitimai – žalingi švietimo sistemai

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), vadovaujama Egidijaus Milešino, kategoriškai prieštarauja Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) rengiamiems siūlymams naujai kolektyvinei sutarčiai.

„LŠDPS be konsultacijų ir diskusijų rengiamas antrosios švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties projektas ne tik dubliuoja jau galiojančias kolektyvinės sutarties nuostatas. Blogiausia, jog paliekama nuostatų, kurios daliai švietimo darbuotojų blogintų sąlygas, lyginant su galiojančia sutartimi“, – teigia LŠMPS pirmininkas E.Milešinas.

Jeigu LŠDPS svarstomas siūlymas įsigaliotų – labiausiai nukentėtų pagalbos mokiniui specialistai. Galiojančioje sutartyje yra numatytas 15 – 25 proc. jų atlyginimų kėlimas nuo 2020 m. sausio 1 d., tačiau LŠDPS projekte konkretūs skaičiai naikinami.

Bloginama ir ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo pedagogų situacija. Šiuo metu galiojančiame susitarime numatyta nuo 2020 m. algas sulyginti su bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimais. Tokiu būdu būtų panaikinti esami nelygumai, o didinant atlyginimus ateityje jie kiltų vienodai. Tačiau naujos sutarties iniciatoriai kalbėdami apie 2021 metų atlyginimų didinimą, ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo pedagogus vėl išbraukė.

„Stebina, jog pakeitimai rengiami nesitariant ir nediskutuojant su visa švietimo bendruomene. Keistai atrodo ir kolegų iš LŠDPS noras nuolat kelti naujas sąlygas, skleisti paniką ir chaosą. Turime susitarimą su LR Vyriausybe. Visų pirma 2020 m. biudžete turi būti įgyvendinta kas susitarta. Kovojame dėl to nuosekliai, siūlome nesiblaškyti ir LŠDPS“, – teigia LŠMPS pirmininkas E.Milešinas.

Švietimo darbuotojų finansavimo klausimai bus sprendžiami lapkričio 21 d. LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuojamose derybose. LŠMPS susitarimui su LR Vyriausybe įgyvendinimui po biudžeto pristatymo LR Seime trūksta 62,2 mln. Eurų, todėl LŠMPS, su kitomis profesinėmis sąjungomis, lapkričio mėn. 28 d. organizuos 2 val. įspėjamąjį streiką.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

LŠMPS pranešimas spaudai