Dienos naujiena, Susivienijimų veikla

LŠMPS Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo profesinių organizacijų pirmininkų susitikimas su LŠMPS vadovais

Sausio 22 d. Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pirminių organizacijų pirmininkai su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) vadovais (E.Milešinu, A.Jurgelevičium, R.Znutu) aptarė pagrindines LŠMPS veiklos kryptis 2020 metais.

Artėja kasmet vykstančios LŠMPS derybos su LR Vyriausybe dėl mokytojų darbo sąlygų gerinimo formuojant kitų metų valstybės biudžetą (tai yra 2017 m. LŠMPS ir LR Vyriausybės pasirašytos  šakinės sutarties nuostata, įpareigojanti valdžią kasmet prisiimti įsipareigojimus švietimo dirbantiesiems). Todėl profsąjungiečiai renkasi ir diskutuoja, kurios mokytojų problemos spręstinos pirmiausia, o dėl kurių  mokytojo darbo sričių verta organizuoti papildomas diskusijas mokytojų bendruomenėse, tartis su ekonomistais, edukologais, vadybos specialistais, mokslo atstovais, o vėliau įpareigoti politikus bei valdžios atstovus atsakingoms ir tvarioms veikloms visose švietimo srityse.

LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas šiauliečiams pristatė LŠMPS planus švietimo finansavimo,  mokytojo atliekamų darbų ir etato sandaros suderinimo, švietimo įstaigų tinklo kaitos, švietimo sistemos valdymo klausimais. Aptarėme šakinės ir nacionalinės kolektyvinių sutarčių teikiamų garantijų bei lengvatų profesinių sąjungų nariams naudą ir tęstinumą, kiek pritrūko laiko paanalizuoti savivaldybių administracijų įpareigojimus.  Šiauliečiai mokytojai LŠMPS vadovams pateikė savo pasiūlymus, pageidavimus, dalinosi konkrečiais praktiniais pavyzdžiais apie mokytojo darbą bei vis dar nepakankamas darbo sąlygų ir atlyginimo garantijas.

LŠMPS Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Rasa Jasmontienė