Dienos naujiena

LŠMPS ragina Lietuvos mokytojus pasitikrinti pedagogų registre esančius duomenis

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) ragina mokytojus pasitikrinti ar pedagogų registre teisingai suvesti jų darbo sutartyse numatyti susitarimai. Ši visos Lietuvos mokytojų statistinė informacija svarbi siekiant taisyti mokytojų etato sandaros sudarymą reglamentuojančius teisės aktus.

„Matome, kad ne visos mokyklos tiksliai ir teisingai suveda duomenis, o tai iškreipia statistinius duomenis apie esamą mokytojų darbo krūvių sandarą ir įstatymuose nustatytą etatų skaičiaus paskirstymą mokytojams“, – sako LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

2023 metų spalį pasirašytoje Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje profesinės sąjungos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) įsipareigojo peržiūrėti ir tobulinti mokytojų darbo krūvių paskirstymo ir etatų sudarymo metodiką.

ŠMSM pateikti pirminiai duomenys atskleidžia, kad tikrai ne visada yra laikomasi teisės aktuose įtvirtintų nuostatų, todėl buvo priimtas sprendimas informaciją apie mokyklų pateiktus duomenis padaryti prieinamą kiekvienam mokytojui. Kiekvienas mokytojas turi galimybę pats patikrinti ar teisingus duomenis apie jo etato struktūrą – kontaktines ir nekontaktines valandas – pateikė mokykla. Tokia sistema leis tiek pačiam mokytojui, padedant profesinei sąjungai, tiek ŠMSM, kuri gaus informaciją iš mokytojo ar jam atstovaujančios profesinės sąjungos, pasiekti teisės aktų reikalavimų vykdymo.

LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas pabrėžia, kad mokyklos neturėtų praktikuoti etatų „taupymo“ – mokytojams privalu skirti visas jų darbui reikalingas kontaktines ir nekontaktines valandas, o profesinė sąjunga mato, kad tokia „taupymo“ praktika Lietuvos mokyklose vis dar išlieka populiari.

Lapkričio 16 d. visos savivaldybės ir jose veikiančios mokyklos gaus raštus, kuriais bus įpareigotos iki gruodžio 15 d. sutikslinti pedagogų registro duomenis.

LŠMPS ragina visus Lietuvos mokytojus prisijungti prie pedagogų registro ir pasitikrinti, ar jame suvesti duomenys atitinka jų su mokykla pasirašytas darbo sutartis ir atliekamus darbus.

Instrukcija, kaip prisijungti prie pedagogų registro:

https://www.svietimoprofsajunga.lt/wp-content/uploads/2023/11/Prisijungimo-prie-pedagogu-registro-instrukcija.pdf

LŠMPS informacija