Dienos naujiena

LŠMPS pirmininkas E.Milešinas ragina Vyriausybę imtis kardinalių sprendimų

Balandžio 15 d. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) pirmininkas Egidijus Milešinas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Jo Ekscelencija Prezidentu Gitanu Nausėda. Susitikimo metu, kuriame taip pat dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždienė bei Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir kiti švietimo srities ekspertai, buvo aptarta padėtis Lietuvos švietime.

Pasak LŠMPS pirmininko E. Milešino, Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės Vyriausybė, pradėdama savo darbą, pažadėjo ir įsipareigojo Lietuvos žmonėms, kad švietimas bus valstybės prioritetas numeris vienas. Akivaizdu, kad šiandien švietimas nėra šios Vyriausybės nei prioritetas, nei ambicija, bet LŠMPS vis dar tikisi, kad ši situacija pasikeis.

Apmaudu, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bando nusimesti atsakomybę nuo savęs ir ją primesti savivaldybėms, mokyklų vadovams bei mokytojams. Tokia ministerijos užimama pozicija rodo nekompetenciją, negebėjimą vadovauti ir nenorą spręsti problemas.

LŠMPS pabrėžia, kad Nacionalinis partijų susitarimas dėl švietimo neturėtų būti derinamas “po kilimu”, neįtraukiant į procesą švietimo profesinių sąjungų. LŠMPS žiniomis, visą švietimo finansavimą planuojama perduoti savivaldybėms. Tai dar kartą įrodo nenorą ir nesugebėjimą spręsti įsisenėjusias švietimo problemas,  neprisiimant atsakomybės už švietimo politikos ilgalaikių tikslų ir priemonių formavimą bei įgyvendinimą.

Akivaizdu, kad Vyriausybės atstovų retorikoje nebeliko prieš rinkimus žadėto skaidraus tarimosi principo. Nebeliko ir žadėtos ambicijos. Nebeliko ir daugiau žadėtos jėgos Lietuvai.

LŠMPS pirmininkas E. Milešinas ragina politikus pripažinti, kad šie mokslo metai prarasti. Dabar reikia kardinalių ir aiškių Vyriausybės vadovės ir jos komandos sprendimų  – kaip bus dirbama nuo rugsėjo pirmosios?

LŠMPS informacija