Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) kreipėsi į LR Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties derybų atnaujinimo.
Šiuo kreipimusi LŠMPS inicijuoja derybas, kuriose siekiama nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. panaikinti pagalbos mokiniui specialistų darbo užmokesčio atotrūkį nuo mokytojų, dirbančių pagal bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio, neformaliojo švietimo ir profesinio mokymo programas.
„Mūsų organizuota nuotolinė konferencija, kurioje dalyvavo daugiau nei 1000 pagalbos mokiniui specialistų, atskleidė, jog dabartinė sistema neveikia ir yra iškreipta. Maža to, LR Seimas patvirtino naujų 1500 pagalbos mokiniui specialistų darbo vietų steigimą kitais metais. Tačiau jau šiandien nėra kam dirbti, specialistų trūksta. Niekas nenori eiti dirbti į sistemą, kurioje visiškas darbo apmokėjimo ir krūvio sandaros chaosas“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.
LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos LR Seimui pateiktais skaičiavimais, minėto įstatymo įgyvendinimui ir naujų etatų apmokėjimui 2021 metais reikalingi 28,8 mln. eurų. „Jeigu šie pinigai, kaip numatyta, bus skirti savivaldybėms, jie, greičiausiai, gali nukeliauti ne tam tikslui, nes specialistų, kuriuos galima samdyti, šiai dienai tiek nėra. Todėl mes ir siūlome – pirmiausiai sutvarkyti sistemą, sukurti patrauklias ir gerai apmokamas darbo vietas, o tada kviesti naujus specialistus“, – sako E. Milešinas.
Detalesnę švietimo pagalbos specialistų problemų analizę rasite – https://www.svietimoprofsajunga.lt/lsmps-konferencijos-pagalbos-mokiniui-specialistai-isisenejusios-problemos-ir-dabarties-issukiai-atgarsiai/
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.
LŠMPS pranešimas spaudai