Dienos naujiena, Tarptautinė veikla

Gegužės 16 d. su oficialiu vizitu Lietuvoje lankosi Europos regiono (ETUCE) direktorė Susan Flocken

Europos regiono (ETUCE) direktorė Susan Flocken, šiandien, susitiko su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės (LŠMPS) sąjungos pirmininku E. Milešinu ir jo komanda.

Susitikimo metu buvo diskutuojama apie švietimo profesinių sąjungų veiklą Lietuvoje ir jų svarbą sprendimų priėmimo procese. Atkreiptas dėmesys, kad kiekvienas profesinės sąjungos narys yra svarbus ir reikia dėti visas pastangas, kad būtų atsižvelgta į jų poreikius.

Vėliau S. Flocken LR Seime susitiko su seimo nare A. Papirtiene ir LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku akad. prof. E. Jovaiša. Susitikimo metu buvo kalbama apie kolektyvinių derybų svarbą ir jau prisiimtų valdžios įsipareigojimų vykdymą.

Taip pat įvyko Europos regiono (ETUCE) direktorės susitikimas ir su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministru A. Monkevičiumi.

Europos regiono (ETUCE) direktorė S. Flocken patvirtino, kad susitikimo su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministru metu išgirdo, kad socialinių partnerių pastangos įsitraukti į politikos formavimą ir įgyvendinimą yra vertinamos pozityviai.

Valdžios atstovai užtikrino, kad kolektyvinėje sutartyje įtvirtintų įsipareigojimų bus laikomasi ir apskritai bus palaikoma pozityvi tarimosi kultūra.

Europos regiono (ETUCE) direktorės teigimu, reikalavimai kokybiškam švietimui turi būti keliami, nes švietimas ypatingai svarbus ateities kartoms. Kad išvengtume protų nutekėjimo problemos socialiniai partneriai turi dirbti kartu ir ieškoti geriausių probelmos sprendimo būdų. Kokybišką švietimą turime užtikrinti visiems, o mokytojo profesija privalo būti patraukli.

Svarbiausia, kad mokytojų balsas būtų girdimas, ne tik, kaip kovotojų už geresnes darbo, ekonomines ir socialines sąlygas, bet ir kaip savo srities profesionalų, kurių kompetencijomis ir praktine patirtimi niekas neabejotų, vertintų ir pasitikėtų sprendžiant profesines mokytojų problemas.

LŠMPS informacija