Dienos naujiena, Tarptautinė veikla

Lietuvoje viešės Pasaulinės švietimo profesinių sąjungų organizacijos Europos regiono lyderė Susan Flocken

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) informuoja, kad š. m. gegužės 16 d. su oficialiu vizitu Lietuvoje viešės Pasaulinės švietimo profesinių sąjungų organizacijos (Education International – EI) Europos regiono (ETUCE) direktorė Susan Flocken. Vienas iš pagrindinių jos apsilankymo tikslų – susitikti su ETUCE profesinių sąjungų organizacijomis narėmis Lietuvoje bei Vyriausybės atstovais ir aptarti socialinės partnerystės bei šalies švietimo aktualijų klausimus. 

Gegužės 9 d. susijungus Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LMŠMPS) ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) organizacijoms, LŠMPS tęsia narystę ETUCE, kuri atstovauja 132 švietimo profesinėms sąjungoms 51 valstybėje. Iš viso ETUCE atstovauja 11 mln. narių.

ETUCE atstovauja mokytojų interesams dialoge su Europos Komisija ir yra socialinis partneris veikiantis Europos Sąjungos lygmeniu. ETUCE remia savo narius, kovojančius už stiprų ir atsakingą socialinį dialogą.

Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos valstybių, vis dar išlieka tendencija, kad švietimui skiriamas finansavimas yra nepakankamas, o mokytojų ir dėstytojų bendruomenė yra spaudžiama patenkinti vis aukštesnius švietimui, mokymui ir mokslui keliamus reikalavimus, kad būtų atliepiami modernios visuomenės poreikiai.

ETUCE narių nedžiugina tendencija, kad mokytojo profesijos patrauklumas mažėja. Daugelis valstybių jaučia akivaizdų mokytojų trūkumą ir vis mažiau jaunų specialistų įsilieja į švietimo sistemą. Kaip vieną iš to priežasčių reikėtų išskirti nepakankamą darbo užmokestį, kuris motyvuotų jaunus žmones tapti mokytojais, ir – nepatrauklios darbo sąlygos, kad jaunas žmogus, kaip specialistas, turėtų erdvės tobulėjimui ir jaustų visokeriopą palaikymą.

Reaguojant į šias nerimą keliančias tendencijas, ETUCE pradėjo kampaniją „Formuokime Europos ateitį su mokytojais”, kurios metu buvo suformuluoti aiškūs reikalavimai politikams, kad mokytojų balsas būtų išgirstas ir pagaliau atkreiptas dėmesys į švietimo bendruomenės ir visos sistemos problemas.

Tikimasi, kad Europos regiono (ETUCE) direktorės S. Flocken vizitas sustiprins socialinį dialogą ir teigiamai paveiks švietimo sistemos būklę Lietuvoje.

LŠMPS informacija