Dienos naujiena, Tarptautinė veikla

Erasmus+ projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo institucijų prisitaikymas prie skaitmeninio amžiaus“ mokymai Marijampolėje

2022 m. birželio 6-8 d. Marijampolės vaikų lopšelyje – darželyje „Rūta“ vyko Erasmus+ projekto „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo institucijų prisitaikymas prie skaitmeninio amžiaus“ mokymai, kuriuose dalyvavo partneriai iš Italijos, Graikijos, Ispanijos ir Lietuvos.

Mokymų dalyvius, dar kieme, pasitiko mažieji darželio ugdytiniai ir pakvietė su jais kartu sudalyvauti rytinėje mankštoje. Vėliau dalyviai susipažino, svečius iš užsienio ir darželio bendruomenę sveikino ir turiningo bei prasmingo laiko linkėjo savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė. Ji džiaugėsi, kad Erasmus projektai vyksta ne tik mokyklose, gimnazijoje, bet ir darželiuose – mažųjų marijampoliečių kasdienėje aplinkoje, ir išreiškė viltį, kad dalijimasis turimomis žiniomis ir kompetencijomis suteiks visiems naudingų įžvalgų ir padės tobulėti tolimesnėje veikloje.

Vieno iš projekto partnerių – vaikų lopšelio-darželio „Rūta“ – direktorė Virginija Gusčiuvienė mokymų dalyvius supažindino su įstaiga, kuriai vadovauja, papasakojo apie skaitmeninio turinio kūrimą ir diegimą joje bei žadėjo, kad jie turės galimybę susipažinti su jau taikomomis priemonėmis ir pamatyti, kaip skaitmeninimo priemonės skatina mokytoją į ugdymo procesą pažvelgyti inovatyviai ir kūrybiškai.

Vaikų lopšelio-darželio „Rūta“ direktorės pavaduotoja ugdymui Audronė Putauskienė plačiau supažindino projekto dalyvius su mokymų darbotvarke, pristatė darželio viduje ir lauke įkurtas edukacines erdves.

Vaikų lopšelio – darželio ,,Rūta‘‘ Erasmus+ projekto mokytojų komanda pakvietė svečius sudalyvauti jų vedamuose užsiėmimuose. Partneriai turėjo galimybę išbandyti veiklas, kuriomis ugdomi šio darželio ugdytiniai.

Mokymų dalyviai savo inžinerinius gabumus, naudodamiesi LEGO kaladėlėmis, atskleidė veikloje „Konstruoju, žaidžiu ir mokausi“, pasitelkdami į pagalbą ,,Toniesbox“ spėliojo gamtos garsus, klajojo „Smart“ lentos labirintuose, atskleidė „Ebru“ meno paslaptis, susipažino su interaktyviųjų grindų „Magicbox“ galimybėmis, naudodami planšetinius kompiuterius žengė pirmuosius žingsnius naratyvinės animacijos, skatinančios vaiko kūrybiškumą, link bei susipažino su Bee Boot robotų panaudojimu ugdymo procese.

Projekto partneriams laikas prabėgo labai greitai, vieni iš kitų pasisėmė daug naujų idėjų reikalingų vaikų ugdyme. Praleistas laikas kartu suteikė neišdildomų įspūdžių bei daug gerų emocijų. Svečiams buvo pristatytas Marijampolės miestas jo įkūrimo istorija, aplankytos lankomiausios vietos. Svečiai taip pat aplankė Marijampolės kolegijoje įsikūrusias erdves tokias kaip: standartizuota Mechatronikos/IT laboratorija, FabLab (skaitmeninės gamybos technologijų erdvė), standartizuota Gamtamokslinė laboratorija, kūrybiškumo ir medijų specializuota laboratorija.

Svečiai išvyko sužavėti darželiu, jo žalia aplinka, įregtomis erdvėmis, turimomis priemonėmis. Didelį įspūdį paliko lopšelio – darželio ,,Rūta’’ bendruomenės svetingumas.

LŠMPS informacija