Darbuotojų teisių gynyba, Dienos naujiena

Dviejų dienų mokymuose – praktinės derybų simuliacijos

Rugpjūčio 3-5 d. šalia Kauno esančioje sodyboje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) surengė kompetencijų tobulinimo kursus profesinės sąjungos nariams „Kolektyvinių derybų eiga ir kolektyvinės sutarties vykdymas“.

Praktiniai mokymai su realių situacijų simuliacijomis LŠMPS nariams surengti pirmą kartą, tačiau išanalizavus dalyvių atsiliepimus, juos ketinama rengti periodiškai. Pirmąją dieną buvo dėstoma teorinė dokumentų pildymo, kolektyvinių derybų tvarka, kalbama apie kolektyvinių derybų šalių teises ir pareigas bei sutarčių rūšis.

Pristačius kolektyvinių sutarčių turinį ir jų sudarymo bei registravimo tvarką, kontrolę ir ginčų tvarką, vykdyta pirmoji derybų simuliacija „Prisistatymas kolektyvinėms deryboms“.

„Norint derybose pasiekti užsibrėžtus tikslus, labai svarbu tiksliai žinoti smulkius, tačiau esminius derybų niuansus. Netinkamai suformulavus pradinius derybų reikalavimus, procesas nuo pradžių gali būti pasmerktas žlugti“, – sako mokymams vadovavęs LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Antrąją dieną vyko kolektyvinių derybų simuliacijos „Pasiruošimas kolektyvinių derybų posėdžiui dėl nesusitartų kolektyvinės sutarties projekto nuostatų“, „Kolektyvinių derybų posėdžiui dėl nesusitartų kolektyvinės sutarties projekto nuostatų“, „Pasiruošimas kolektyviniam ginčui arba kolektyvinės sutarties registravimas“.

Įspūdžiais pasidalino ir mokymų dalyviai.

Lina Dijokienė

Praėję LŠMPS mokymai apie kolektyvines sutartis, jų sudarymą, kolektyvinius ginčus ne tik leido profesinės sąjungos senbuviams pasitikrinti, pasikartoti savo teisines žinias, tačiau suteikė impulsą mąstyti apie tolimesnę profesinės sąjungos žmonių teisinio švietimo perspektyvą.

Geros nuotaikos ir derybinių įgūdžių pagilinimo impulsą ypač suteikė kolektyvinių derybų simuliacija. Tai puikus metodas ugdyti profesinės sąjungos pirminių organizacijų pirmininkus, jaunus, aktyvius, perspektyvius socialinio dialogo partnerius. LŠMPS komandos entuziazmas ir uždeganti energija – geras užtaisas prieš prasidedant naujiesiems mokslo metams, tikėtina, atnešiantiems ne vieną iššūkį pedagoginei bendruomenei.

Rasa Vaitkienė

Kursai buvo labai naudingi ir aktualūs, ypač simuliacijos. Mokantis derėtis, apginti savo pozicijas ir, kartu, pasiekti visoms pusėms priimtinus sprendimus. Pamatėme ką derybose naudoja stipriausi derybininkai ir kokias klaidas daro silpnieji, kaip oponento reikalavimus paversti bendrų sprendimų paieška. Mokymai parodė, kad reikia mokėti suvaldyti savo emocijas, suprasti ką jaučia kiti mokymų (derybų) dalyviai ir kaip keičiasi jų emocijos siekiant tikslo. Mokymai davė naujų žinių ir sustiprino pasitikėjimą savimi.

Jovita Boguševič

Labai norime padėkoti už turiningai praleistas dienas.  Mokymuose  pateikta informacija buvo mums labai naudinga – gavome atsakymus į anksčiau iškilusius klausimus. Iš tiesų, svarbiausia, kad sustiprinome savo motyvaciją veikti toliau.

Dalia Žilevičienė

Džiugu, kad teko galimybė sudalyvauti  LŠMPS organizuotuose kompetencijų tobulinimo kursuose „Kolektyvinių derybų eiga ir kolektyvinės sutarties vykdymas“.

Vykdama į juos tikėjausi gauti teorinės informacijos, labai norėjau pabendrauti su kitų Lietuvos mokyklų mokytojais, aptarti ir pasidalinti įvairia patirtimi. Tačiau  visa kursų  eiga pranoko bet kokius mano lūkesčius. Vykusios derybų simuliacijos atskleidė daugybę gerų ir taisytinų bei diskutuotinų situacijų ne tik derybų klausimais, bet ir turimų teisinių bei kitokių žinių turėjimu. Labai džiaugiuosi ir tikiuosi, kad gauta šiuose kursuose patirtimi galėsiu pasinaudoti ne tik įvairiose derybose, bet ir kitose gyvenimo situacijose. Dėkoju organizatoriams.

Simona Rubinaitė

Profesinės sąjungos nare tapau visai neseniai, todėl rugpjūčio 3-5 dienomis organizuoti mokymai apie kolektyvines derybas buvo labai naudingi, o ir visa bendruomenė – nepažįstama, todėl buvo smagu ir pasimokyti ir susipažinti, pasidalinti patirtimi ir pasisemti kitų patirties.

Manau, kad pagrindinis mokymų pliusas, kad buvo pateikta ne tik teorinė medžiaga, bet visų mokymų pagrindas – simuliacija, praktinės užduotys. Užduočių metu buvo galima įsijausti ne tik į profesinės sąjungos nario, bet ir į darbdavio vaidmenį, suprasti, kokie pagrindiniai kolektyvinių derybų principai, kaip konstruktyviai derėtis, su kokiais reikalavimais keliauti į derybas ir pan.

Svarbiausia – sužinojome visus žingsnius nuo ko pradėti ir kuo pabaigti derybas, juos imitavome praktiniais darbais. Džiugu, kad mokymus organizuojanti komanda turi labai daug žinių, argumentų bei puikiai geba valdyti nemažą „mokinių“ grupę, buvo labai atsakingai pasiruošę (ne veltui pedagoginiai darbuotojai), tad mokymų dienos neprailgo, buvo labai naudingos, dienotvarkė įtempta, bet labai įdomi.

Mokymus vertinu tik labai teigiamais atsiliepimais ir manyčiau, kad jie būtų labai naudingi ne tik profesinės sąjungos nariams, bet ir darbdaviams, galbūt kolektyvinės derybos vyktų daug sklandžiau, konstruktyviau ir greičiau!

Kristina Puzarienė

Mokymai labai patiko. Buvo informatyvu ir taip įdomu, kad atliekant praktines užduotis taip įsijausdavau, kad sunku būdavo sustoti ir leisti kitiems pasisakyti. Evelinos puikiai išdėstyta medžiaga leido lengviau suprasti kolektyvinių sutarčių rašymo principus. Buvo smagu gyvai susipažinti su kolegomis ir pasidalinti savo patirtimis. Organizavimas apgalvotas iki smulkmenų, patiko ir tai, jog laikomasi programos. Ačiū, lauksiu mokymų apie finansus.

Dalia Balčiūnienė

Kursai buvo naudingi, nes Kelmės susivienijime kolektyvinę sutartį turime tik vienoje iš trylikos įstaigų, kuriose veikia  profsąjunga. Sužinojome  kaip rengti kolektyvines sutartis, vesti derybas, registruoti. Darbo kodekso nagrinėjimas ir rėmimasis įstatymais argumentuojant savo nuomonę pravers ruošiantis deryboms dėl kolektyvinių sutarčių sudarymo. Labai gerai, kad buvome komanda ir galėjome dalyvauti skirtinguose vaidmenyse vykstant kolektyvinių derybų simuliacijoms. Geriausias mokymasis ir yra praktinis teorijos pritaikymas ir mokymasis iš padarytų klaidų, tuomet geriau supranti, ko nedaryti arba ką reikia daryti kitaip. Grįždamos iš kursų suplanavome konsultacijų ir veiksmų eigą, kad kolektyvinės sutartys būtų sudarytos visose įstaigose, kuriose veikia profsąjunga.

Antonina Kozlovskaja

Šie mokymai man buvo labai naudingi, sužinojau daug naujo. Supratau, kaip reikia ginti savo teises, tinkamai parengti dokumentus. Labai patiko praktinės užduotys, buvo įdomu sužinoti kiekvieno nuomonę, poziciją bei patirtį šioje srityje. Labai atsakinga ir draugiška mokymų organizatorių komanda.

Gražina Gusakovienė

Mokymai buvo labai vertingi, efektyvūs, įdomūs, smagūs, įtraukiantys. Tai ne tik įkvėpė, bet ir sužadino prislopusią energiją, privertė pakeisti požiūrį į daugelį dalykų, tobulėti, siekti… Šių mokymų dėka iš naujo sustiprėjo pasitikėjimas savimi. Susipažinau su įdomiais žmonėmis, su kuriais turime daug bendro. Mokymų organizatorių entuziazmas, asmeninis dėmesys kiekvienam dalyviui suteikė motyvacijos nestovėti vietoje. Labai ačiū.

Renginio foto galeriją rasite:

https://www.facebook.com/pg/svietimoprofsajunga/photos/?tab=album&album_id=3371904546166374

LŠMPS informacija