Darbuotojų teisių gynyba, Dienos naujiena

Asmenų, dirbančių švietimo įstaigose, testavimas greitaisiais serologiniais antikūnų testais

Atkreipiame dėmesį, kad testavimas pradedamas nuo ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas įgyvendinančių asmenų, taip pat dirbančių specialiosiose mokyklose, bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ar profesinio mokymo įstaigose pagal specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams skirtas profesinio mokymo ir socialinių įgūdžių programas. Vėliau ši grupė bus plečiama, atsižvelgiant į karantino atlaisvinimo sąlygas.

Testavimas turėtų būti pradėtas vykdyti ne vėliau kaip sausio 28 d., pasirengimas aptartas sausio 22 d. su savivaldybių gydytojais ir mobiliųjų punktų koordinatoriais, todėl galinčių pradėti testavimą savivaldybių veikiausiai bus ir šiandien.

Testuotis greitaisiais serologiniais antikūnų testais nereikia tiems, kurie sirgo COVID-19 liga per pastarąsias 90 dienų ar turi teigiamą serologinio antikūnų tyrimo atsakymą, gautą per pastarąsias 60 dienų.

Testavimo greitaisiais serologiniais antikūnų testais tikslas tik vienas – išsiaiškinti, ar asmuo yra persirgęs COVID-19, t. y. ar kraujyje randama koronaviruso antikūnų, atsirandančių persirgus šia liga.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, greitųjų serologinių testų nerekomenduojama naudoti koronaviruso infekcijai diagnozuoti, nes šiuo metu dar nėra pakankamai tyrimų apie jų patikimumą. Dėl šios priežasties jie naudojami, tik siekiant sužinoti apie asmens kraujyje esančio imuninio atsako į virusą produktus – antikūnus, susidariusius žmogaus organizme, vystantis imuniniam atsakui į koronaviruso infekciją. Tai reiškia, kad greitojo serologinio antikūnų testo rezultatas laikomas teigiamu, kai nustatomas teigiamas IgG arba teigiami IgG ir IgM.

Nuo šiol galima patogi elektroninė registracija atlikti greitąjį serologinį antikūnų testą, jei tai atliekama mobiliajame punkte. Kiekvienas norintis atlikti testą gali registruotis adresu www.1808.lt  savarankiškai užpildydamas elektroninę formą tyrimui dėl COVID-19 (Greitieji serologiniai testai pedagogams): https://selfreg.myhybridlab.com/selfregister/testtype/ce087755-6936-431f-aa63-52cedbdf83ba . Atkreipiame dėmesį, kad registruotis Karštosios linijos telefono numeriu 1808 galimybės nėra, o pildant elektroninę registraciją reikia žinoti švietimo įstaigos ar kito švietimo teikėjo, kuriame asmuo dirba, įmonės kodą bei turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.

Testo rezultatai turi būti pateikti ESPBI IS, jie yra naudojami:

  • sprendžiant dėl asmens dalyvavimo vakcinacijos programoje;
  • sprendžiant dėl asmens dalyvavimo prevencinio testavimo programoje;
  • leidžiant nesiizoliuoti po didelės rizikos sąlyčio turėjimo.

LŠMPS informacija