Dienos naujiena, Socialinis dialogas

Alga mokytojams 2020 metais augs ir iki 500 eurų

Didžiausia švietimo darbuotojus vienijanti Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) apskaičiavo, kiek kitąmet didės atlyginimai mokytojams ir visiems švietimo sistemoje dirbantiems specialistams.

„Peržvelgęs skaičiavimus drąsiai sakau, kad pasiekta labai daug. Svarbiausias dalykas, jog sumažės atskirtis tarp daugiausiai uždirbančių mokytojų ir mažiausiai gaudavusių ikimokyklinio ugdymo specialistų. Būtent pastarųjų algos augs ir iki 500 eurų“, – sako LŠMPS  pirmininkas Egidijus Milešinas.

Panašaus dydžio algų augimo sulauks ir mokytojai, dirbantys pagal priešmokyklinio ugdymo programą. Ikimokyklinio ugdymo mokytojas, neturintis kvalifikacinės kategorijos ir darbo stažą iki 2 m., gali tikėtis atlyginimo augimo iki 443 eurų. O priešmokyklinio ugdymo programų mokytojams, turintiems darbo stažą iki 2 m., atlygis didės iki 405 eurų.

Mentoriams atlyginimai didės apie 250 eurų, 180 eurų augs ir bibliotekininkų, buhalterių ir IT specialistų atlyginimai. Papildomų privilegijų gaus ir LŠMPS priklausantys nariai. Skaičiavimus kaip keisis švietimo srities darbuotojų atlyginimai galima rasti straipsnio apačioje.

„Atlyginimai didėja dėl pasirašytos Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties ir nacionalinės kolektyvinės sutarties. Kaip jau ne kartą minėjau, šis susitarimas svarbus ir jį pajus visi švietimiečiai, tačiau tai nėra  rezultatas, kurio iš tiesų siekiame“, – pabrėžia E. Milešinas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga sausio mėnesį pristatys tarybos patvirtintus švietimo tikslus iki 2025 m.  ir ilgalaikį tikslą iki 2030 m. Su keliamais tikslais jau buvo supažindinti LR Prezidentas Gitanas Nausėda, Premjeras Saulius Skvernelis ir ŠMSM ministras Algirdas Monkevičius.

EBPO 2015 m. tyrimas įrodė, kad mokinių pasiekimams pakilus iki EBPO šalių vidurkio ir išliekant visoje šalyje – per 10 metų tos šalies BVP išauga tiek, kad švietimo išlaidos atsiperka.

Be to, LŠMPS atkreipia dėmesį, jog yra skaidri ir atvira visiems švietimo sistemos darbuotojams, kurie nusiteikę siekti ilgalaikių švietimui svarbių tikslų.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

Švietimo srities darbuotojų atlyginimų skaičiavimus rasite čia: