Dienos naujiena, Tarptautinė veikla

Transval-EU konferencija „Perkeliamų kompetencijų pripažinimas ir vertinimas“ Lietuvoje

2023 m. birželio 22 d. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), kartu su Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru (KPMPC), organizavo projekto TRANSVAL-EU baigiamąją konferenciją „Perkeliamųjų kompetencijų pripažinimas ir vertinimas“.

Į konferenciją susirinko gausus būrys dalyvių iš Vilniaus, Ukmergės, Utenos ir kitų Lietuvos miestų profesinių mokyklų.

Konferencijos metu projekto ekspertai pristatė projekto metu įvykdytas veiklas, aptarė pasiektus rezultatus, pasidalino įžvalgomis, kokią žinutę projekto tyrėjai siunčia Lietuvos profesinio mokymo įstaigoms, ką apie išbandymą profesinio mokymo įstaigose sako praktikai.

Konferenciją pradėjo LŠMPS projektinės veiklos vadovė Inga Puiša, kuri papasakojo apie projekto eigą, jo metu atliktus tyrimus, taip pat įvairius perkeliamųjų kompetencijų lygius.

Aušra Fokienė, Transval-EU projekto ekspertė, savo pranešime apžvelgė projekte dalyvavusių pedagogų interviu metu išsakytas mintis apie mokinių kompetencijų vertinimą ir su tuo susijusius iššūkius, taip pat reflektavo, kokias kompetencijas įvertinti yra sunkiausia.

Lina Vaitkutė, KPMPC Kvalifikacijų formavimo skyriaus vedėja, savo pranešime pristatė įvairius kompetencijų modelius įgijimo teorijas. Taip pat, papasakojo apie darbdavių lūkesčius mokiniams ir jų įgytoms kompetencijoms.

Konferenciją užbaigė Kauno technologijos universiteto atstovė Aistė Vaišnorė, kuri papasakojo apie STEAM kompetencijų modelį ir svarbų meno vaidmenį mokymosi ir pažinimo procese.

Po konferencijos lektorių pranešimų renginio dalyviai buvo pakviesti išgirstą teoriją išbandyti praktiškai ir meno pagalba pasiūlyti sprendimą vienai iš globalių problemų.

LŠMPS informacija