Dienos naujiena

Sveikatos apsaugos ministras pažeidė švietimo ir mokslo kolektyvinę sutartį

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), vienijanti daugiau nei 11 tūkstančių švietimo darbuotojų, raštu kreipėsi į LR Sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, LR Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę dėl pažeistų Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties nuostatų.

„Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Vyriausybei pateikė pakeitimo dėl Lietuvos higienos normų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrųjų sveikatos saugos reikalavimų projektą. Pakeitimais siekiama padidinti vaikų skaičių darželių grupėse. Projektu akivaizdžiai didinami darbuotojų darbo krūviai, neskiriant tam papildomo finansavimo, ir taip mažinant darbuotojų darbo užmokestį“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Prieš priimant tokius sprendimus, privaloma vadovautis Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties 26 punktu, kuris įpareigoja Vyriausybę suderinti pakeitimus su sutartį pasirašiusiomis profesinėmis sąjungomis, tačiau tai nebuvo padaryta.

„Kad Sveikatos apsaugos ministras nežino, jog privalo su mumis suderinti pakeitimus nestebina. Tačiau Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė neišgirdo dar prieš savaitę LŠMPS jai siųstos tos pačios žinutės apie būsimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo sąlygų bloginimą, tad jos elgesys ne tik stebina, bet ir nuvilia. Ministrė, kuri privalo kovoti už savo vadovaujamą sritį ir ginti visus pedagogus, gerinti jiems darbo sąlygas, dengiasi kitu ministru ir blogina padėtį pedagogams“, – sako E. Milešinas.

LŠMPS pabrėžia, kad sprendimas didinti vaikų skaičių grupėse yra susijęs su darbuotojų sauga ir sveikata, jų darbo sąlygomis, darbo užmokesčiu ir darbo krūviais, todėl LŠMPS reikalauja nedelsiant sudaryti darbo grupę šiam klausimui spręsti. Šį klausimą būtina išdiskutuoti su profesinėmis sąjungomis ir rasti geriausius sprendimus.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 11 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

LŠMPS pranešimas spaudai