Dienos naujiena

Mokytojų teisių apsauga – mūsų pačių rankose! Skirkite 0,6 proc. paramą nuo GPM LŠMPS!

Prašymą galima užpildyti internetu svetainėje http://deklaravimas.vmi.lt.

Pratęstas prašymų teikimo terminas iki rugpjūčio 20 d.!

Padėkokite visiems Lietuvos mokytojams už susitelkimą, nuolatinį sunkų darbą ir neįkainojamą indėlį šaliai ir visam pasauliui sudėtingu laiku ugdant mūsų visų vaikus. Per kelis mėnesius mokytojai įrodė, kad turi mokytojo pašaukimą, yra sumanūs, pažangūs ir rūpinasi kokybišku vaikų mokymu.

Mokytojų darbo kasdienį sudėtingumą patyrė ir pamatė tėvai, politikai ir visuomenė. Suvokimas, ką reiškia vaikų mokymas ir mokytojo profesija, nors ir skausmingai, tačiau atėjo. Atėjo ir galimybė mokytojams padėkoti.

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), vienijanti daugiau nei 10 tūkst. mokytojų, kiekvieną mėnesį vidutiniškai suteikia mokytojams 300 asmeninių konsultacijų raštu ir 300 konsultacijų žodžiu.

LŠMPS kiekvieną mėnesį atlieka vidutiniškai 150 teisinių veiksmų (raštų rengimo, darbo ginčų, konsultacijų su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, savivaldybėmis, švietimo įstaigomis).

LŠMPS šių metų pradžioje pristatė švietimo sistemos Vizija 2025, skirtą mokytojų darbo sąlygų, tobulėjimo ir rezultatų gerinimui, kad vaikai gautų dar geresnį ir kokybiškesnį mokymą.

Padėkokime mokytojams ir padėkime jiems tobulėti! Nuo mokytojų priklauso mūsų vaikų ateitis.

Prašymo pateikimas užpildant formą FR0512 versija 04 galimas dviem būdais:

 1. Prašymo pildymas internetu:

Paprasčiausias būdas – užpildyti FR0512 versija 04 formą internetu. Reikia savo internetinės bankininkystės pagalba prisijunti prie Valstybinės mokesčių inspekcijos EDS (Elektroninio deklaravimo sistemos) ir užpildyti FR0512_4 formą.

 1. Prašymo pildymas ranka:
 • Pildant ranka naudokitės juodu arba tamsiai mėlynu rašikliu.
 • Rašykite didžiosiomis spausdintinėmis raidėmis.
 • Skaičiai ir raidės turi būti tiksliai įrašyti į jiems skirtą laukelį, nepažeidžiant linijų.
 • Brūkšneliai tarp raidžių ir skaičių rašomi atskirame langelyje.
 • Užpildytą ranka formą išsiųskite registruotu laišku adresu: VMI dokumentų tvarkymo skyrius, Neravų g. 8, Druskininkai LT-66257.
 • Viename voke gali būti tik vieno asmens užpildyta forma.

Kaip pildyti FR0512 versija 04 formą (pagal formos langelių numeraciją):

 • 5 – įrašykite mokestinį laikotarpį (2019)
 • 9S – uždėkite „X“. Tai reiškia, kad paramą skirsite profesinei sąjungai
 • 8 – įrašykite 0
 • E1 – įrašykite 3
  E2 –  paramos gavėjo (profesinės sąjungos) įmonės kodas: 305187044
  E3 – nepildyti arba galima įrašyti LŠMPS
  E4 – įrašykite 0,60, jeigu skiriate visus 0,6 %
  E5 – pildomas tik tada, jei pajamų mokesčio dalį pageidaujate skirti ilgiau kaip 1 metus (ne tik už 2019 m.), bet ir ne daugiau kaip 5 metai (vėliausiai iki 2023 m.)

Jei kyla neaiškumų pildant formą ar turite kitų, su 0,6 proc. paramos skyrimu, susijusių klausimų, kreipkitės į LŠMPS komunikacijos vadovę Eglę Žukauskaitę, tel. 8694 25 561 arba el. paštu info@svietimoprofsajunga.lt

Primename, kad norėdami užpildyti paramos skyrimo formą FR0512 v.4 turite atlikti šiuos žingsnius:

Jeigu kyla neaiškumų ar susiduriate su problemomis pateikdami ar taisydami jau pateiktų prašymų pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir profesinėms sąjungoms formą FR0512 v.4, pateikiame jums vizualią instrukciją žingsnis po žingsnio, kokius veiksmus jums reikia atlikti:

LŠMPS informacija