Dienos naujiena, Tarptautinė veikla

Projekto „Support Teachers“ konferencija Vilniuje

2023 m. gruodžio 14 d. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) organizavo Erasmus+ projekto „Pagalbos sistemos vystymas pradedantiesiems mokytojams (Support Teachers)“ konferenciją Vilniuje, kurios metu pristatyti besibaigiančio projekto rezultatai.

LŠMPS projektinės veiklos vadovė Inga Puiša konferencijos dalyviams pristatė projekto partnerius iš Latvijos, Lenkijos ir Čekijos, pagrindinius projekto pradžioje užsibrėžtus tikslus ir kaip sekėsi juos per dvejus projekto metus įgyvendinti.

LŠMPS pirmininko pavaduotoja Renata Anužienė plačiau pristatė projekto metu suformuotą programą ir vykusius tarptautinius mokymus Rygoje, kurių tikslas parengti mentorius, kurie dar 2023 metų vėlyvą rudenį rengė jauniesiems mokytojams mokymus Lietuvoje.

Inga Puiša supažindino su projekto partnerių suformuotomis rekomendacijomis, kilusiomis iš viso projekto metu surinktos informacijos, atliktų tyrimų ir jų apibendrinimų, mentorių pastebėjimų bei projekto partnerių įžvalgų.

Rekomendacijos:

  • konkurencingas atlyginimas ir finansinė parama;
  • parama pradedantiesiems mokytojams, kurią teikia mentoriai;
  • kvalifikacijos kėlimas ir mokymas;
  • teisės aktai ir administracinė parama;
  • jaunųjų talentų pritraukimas;
  • klasių dydis ir darbo aplinka;
  • saugumas darbo vietoje;
  • suinteresuotojų šalių įsitraukimas

Apibendrindamas konferenciją LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas pasidžiaugė, kad šio projekto iniciatorės buvo Baltijos šalys. Tema labai aktuali ir reikalaujanti konkrečių veiksmų jau šiandien, nes priešingu atveju švietimo sistemų laukia sudėtingas laikas, nes labai greitai pradės kritiškai trūkti mokytojų. Jis tiki, kad pasibaigus šiam projektui projekto partneriai ir toliau tęs bendradarbiavimą ir drauge ieško geriausių šios visoms šalims aktualios problemos sprendimo būdų.

LŠMPS, vykdydama projektą „Pagalbos sistemos vystymas pradedantiesiems mokytojams (Support Teachers)“, kelių jaunų mokytojų Lietuvoje paprašė pasidalinti savo mintimis, kodėl jie pasirinko mokytojo profesiją ir ką jie palinkėtų savo jauniesiems kolegoms, kurie pradeda mokytojo kelią arba galvoja ateityje pasirinkti šią profesiją.

Šiame vaizdo įraše savo mintimis dalinasi jaunasis chemijos mokytojas Jonas iš Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos:

Šiame vaizdo įraše savo mintimis dalinasi jaunoji matematikos mokytoja Sigita iš privačios mokyklos „Saulės gojus“:

LŠMPS informacija