Darbuotojų teisių gynyba, Dienos naujiena

Profesinės sąjungos narės pergalė baudžiamojoje byloje – teismas pripažino, kad darbdavys neteisėtai trukdė profesinės sąjungos veiklai

Kauno apylinkės teismas 2020 m. rugsėjo 10 d. paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje stambios įmonės padalinio vadovė buvo pripažinta kalta pagal Baudžiamojo kodekso 177 str. dėl to, kad ragino profesinės sąjungos narę išstoti iš profesinės sąjungos.

Byloje įrodyta, kad kaltinamajai inkriminuojami veiksmai, kvalifikuojami kaip trukdymas profesinės sąjungos veiklai, nes ji, prisistatydama, kad veikia darbdavio vardu, tai yra kaip darbdavio įgaliotas asmuo, pavaldžiai darbuotojai užuominomis, kad gali būti atliktos kratos dokumentuose arba ji gali būti atleista iš darbo, siūlė išlaikyti darbo vietą, išstojant iš profesinės sąjungos.

Labai svarbus momentas byloje – teismas nusprendė, kad profesinės sąjungos narės slapta darytas garso įrašas laikytinas leistinu įrodymu byloje, kadangi jis atliktas asmeniniu įrenginiu, kuriuo įrašytas jos pačios pokalbis vykęs jos darbo vietoje.

LŠMPS teisės centro informacija