Dienos naujiena, Susivienijimų veikla

Prasideda pedagogų vakcinacija. Netrūksta sumaišties

Praėjusią savaitę prasidėjo šalies pedagogų vakcinacija. Didžiuosiuose miestuose dalis jų jau paskiepyti. Kol Telšiai savo eilės dar laukia, mokytojų bendruomenėje emocijų netrūksta: vieni dvejoja, kiti kategoriškai atsisako skiepytis, treti abejoja vakcinų kokybe, nesupranta testavimo procedūrų ir t. t.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus duomenimis, Telšių rajono pedagogų vakcinacija turėtų prasidėti jau kitą savaitę.

Didžiausia bėda – informacijos stoka ir jos kokybė

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Telšių rajono susivienijimo pirmininkė Lina Dijokienė „Telšių ŽINIAS“ informavo, jog skiepijimasis ir testavimasis – bene karščiausios temos pastarųjų dienų švietimo bendruomenės diskusijose.

„Akivaizdu, kad nei Vyriausybė, nei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija komunikacijos su visuomene šia tema egzamino neišlaikė… Vieną dieną girdėjome griežtas kalbas, kad nepasiskiepiję ir nenorintys periodiškai testuotis bus nušalinti nuo darbo, kitą dieną – jau nuosaikesnes, kad gal ir ne, gal ir nereikės, gal kaip kas norės“, – sakė pedagogė.

Dar didesniu nesusipratimu L. Dijokienė įvardija „AstraZeneca“ vakcinos pristatymą: „Nesuprasi, ta vakcina kokybiška ar ne, skirta tam tikrai amžiaus grupei ar ja galima skiepyti visus, o gal kaip tik „subalansuota“ mokytojams.“

Anot pirmininkės, po tokių kuriozų nėra ko stebėtis, kad tarp mokytojų atsiranda kategoriškai atsisakančių apskritai skiepytis, abejojančių vakcinų kokybe, nesuprantančių testavimo procedūrų ir t. t.

„Žinome, kad kai kuriose Telšių rajono švietimo įstaigose didelė dalis darbuotojų ketina skiepytis, kitur – mažesnė. Yra įstaigų, kuriose vos ne pusė darbuotojų jau persirgę COVID-19, vadinasi, yra įgiję tam tikrą imunitetą. Kaip minėjau, didžiausia bėda – informacija, jos kokybė ir kiekis. Pastebime, kad mokyklų vadovai, kiek jie patys žino, tiek ir informuoja darbuotojus. Teko atsigirsti, kad griebiamasi peiktinų metodų: grasinama, kad nepasiskiepijusiems darbuotojams patiems teks mokėti už testavimą, o ir testuotis neleis darbo metu… Belieka tik dėl tokių apgailestauti ir pasidžiaugti, kad didžioji dalis Telšių rajono švietimo įstaigų vadovų korektiškai informuoja savo darbuotojus ir nekelia nereikalingos įtampos“, – kalbėjo L. Dijokienė.

Pirmininkės teigimu, profesinė sąjunga visą laiką dėjo ir dabar deda visas pastangas, kad švietimo sistemoje dirbantieji turėtų saugias ir sveikas darbo sąlygas. Taip pat ragina šalies švietimo politikus kuo greičiau padaryti viską, kad ugdymas grįžtų į mokyklas.

Skiepysis apie 300 pedagogų

Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Lina Leinartienė patvirtino, jog Telšių rajono mokytojų vakcinacija turėtų prasidėti kitą savaitę.
Vedėjos teigimu, vasario 9 dienos duomenimis, yra apie 300 pedagogų, kurie nori skiepytis ir priklauso prioritetinėms grupėms. „Šie duomenys dar gali kisti. Koks tai yra procentas nuo visų priklausančių prioritetinėms grupėms ir kiek pedagogų atsisako vakcinavimo, dar neturime. Duomenis turėtume turėti, kai realiai prasidės vakcinacija“, – sakė L. Leinartienė ir pažadėjo, kai tik turės tikslesnės informacijos, būtinai ja pasidalys su „Telšių ŽINIŲ“ skaitytojais.

Viso straipsnio elektroninę versiją galite rasti čia:

https://tzinios.lt/prasideda-pedagogu-vakcinacija-netruksta-sumaisties/?fbclid=IwAR0QTHw7AJ9zST6zZq_vs0rbPICgeajpBIYPB4VEpSGb9naCg4MHHIz-AIc

Informacijos šaltinis:

Telšių apskrities laikraštis „Telšių žinios“,

2021 m. vasario 12 d.,

straipsnio autorius – Aurelija Servienė.