Dienos naujiena

Nebus tikslo ir finansų – nebus ir pedagogų karjeros modelio

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) pateikė pastabas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) parengtam Pedagogų karjeros modelio aprašo projektui.

LŠMPS nuomone, projektas parengtas ir pateiktas svarstyti skubotai, nesuformulavus reformos tikslo, laukiamų jos įgyvendinimo rezultatų ir neatsižvelgiant į Lietuvos Respublikos biudžeto finansines galimybes įgyvendinti tokios apimties reformą.

LŠMPS siūlo:

  1. ŠMSM, kartu su Lietuvos Respublikos finansų ministerija, paskaičiuoti ir įvertinti kiek lėšų reikės šio modelio įgyvendinimui, aptarti finansines galimybes su socialiniais partneriais.
  2. Mokytojų bendruomenę supažindinti ir surengti plačias diskusijas dėl modelio įgyvendinimo tikslų bei laukiamų rezultatų.

LŠMPS nuomone, pradėti derinti modelio projekto turinį bus galima tik tada, kai ŠMSM įgyvendins aukščiau paminėtus LŠMPS siūlymus. Papildomai LŠMPS siūlo konkrečią lėšų sumą ir jos panaudojimo galimybes numatyti Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinėje sutartyje.

LŠMPS primena, kad pirmiausiai turi būti aiškios modelio finansinės galimybės ir tik tuomet derinamos turinio detalės.

LŠMPS informacija