Po ilgo laiko, kai dauguma „ECO-IN“ projekto veiklų buvo vykdomos virtualioje erdvėje, projekto partneriai susitiko Barselonoje, kad drauge užtikrintų tvarią projekto tolimesnę eigą.
Birželio 21 d. šio projekto tarptautinių mokymų dalyviai turėjo unikalią galimybę pirmosios bendros veiklos paplūdimyje metu susipažinti ir iš mokymų šeimininkų gavo ypatingą dovaną – „Indalo“ – protėvių simbolį, kaip sveikinimo ir „ECO-IN“ dvasios ženklą, kuris kuria naujus prosocialinius ryšius, leidžiančius didinti švietimo ir socialinę įtrauktį visose gyvenimo srityse.
Birželio 22-23 dienomis vyko „ECO-IN“ projekto tarptautiniai mokymai, kuriuose dalyvavo atstovai iš Ispanijos, Italijos, Lietuvos, Rumunijos ir Belgijos. Mokymų programa „ECO-IN“ projekto dalyviams buvo parengta atsižvelgiant į projekto pirmojo etapo tyrimų ir socialinės įtraukties inovacijų rezultatus.
Mokymų metu daug dėmesio buvo skiriama įvairovei, su dalyviais savo žiniomis ir praktiniais pastebėjimais, kaip efektyviai praktikuotį įtraukųjį ugdymą, dalinosi įvairių tarpdisciplininių sričių specialistai. Mokymų dalyviai įgytas teorines žinias ir metodologinius įgūdžius išbandė praktinių užsiėmimų ir darbo grupių metu.
Mokymuose dalyvavę projekto partnerių atstovai buvo rengiami patys būti mentoriais savo šalyse, todėl labai daug dėmesio buvo skiriama mentorystės įgūdžių lavinimui ir mokymų programų kūrimui.
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) atstovės labai sėkmingai įsitraukė į praktinius užsiėmimus, buvo labai aktyvios, parengė 2 pristatymus, kurių metu į veiklą įtraukė ir kitus mokymų dalyvius. LŠMPS komanda sukūrė įtraukaus ugdymo mokymo programą, kurios dizainas paremtas lietuviškų šiaudinių sodų principu, kai rišant ir siūlais jungiant šiaudelius sukuriamas tikras meno kūrinys. Tokiu pačiu principu, vis jungiant vieną elementą su kitu, ir turi būti formuojama mokykloje įtrauki aplinka.
Mokymų dalyviai entuziastingai pritarė visiems pristatytiems „ECO-IN“projekto pasiūlymams ir veikloms, drąsiai dalinosi įvairiomis patirtimis iš savo darbo, atskleidė savo poreikius ir kokių tikslų, susijusių su projekto naujovių įgyvendinimu, norėtų siekti ateityje.
Visi mokymų dalyviai gavo kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus ir savo įgyta patirtimi turės pasidalinti su kolegomis savo šalyse.
Filmuką apie mokymus galite rasti čia: https://youtu.be/d27mxK48uGs
Visas mokymų akimirkas galite rasti čia:
LŠMPS informacija