Darbuotojų teisių gynyba, Dienos naujiena

Mokyklos direktorius nubaustas dėl informavimo ir konsultavimosi pažeidimų

2023 m. balandžio pradžioje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją (VDI) prašydama atlikti tyrimą dėl mokyklos direktoriaus pareigos pateikti profesinei sąjungai informaciją ir konsultuotis su ja prieš priimant sprendimus dėl vietinių norminių teisės aktų patvirtinimo ar pakeitimo pažeidimo.

Mokyklos profesinė sąjunga neturėjo galimybės susipažinti su ketinamų patvirtinti vietinių norminių teisės aktų turiniu, atlikti tyrimo ir pradėti konsultacijas dėl jų, kadangi negavo informacijos iš direktoriaus. Atitinkamai, dokumentai buvo patvirtinti pažeidus informacijos pateikimo procedūrą, o mokyklos profesinė sąjunga neturėjo galimybės pradėti konsultacijų ir pateikti savo nuomonės dėl dokumentų projektų turinio.

VDI atliko patikrinimą mokykloje, kurio metu nustatyta, kad prieš tvirtindamas vidinius dokumentus, direktorius nevykdė pareigos pateikti profesinei sąjungai informaciją raštu ir konsultuotis su ja. Tuo direktorius pažeidė pareigą pateikti mokyklos profesinei organizacijai informaciją ir konsultuotis su ja prieš priimant sprendimus dėl vietinių norminių teisės aktų patvirtinimo ar pakeitimo.

Už šį pažeidimą mokyklos direktoriui taikyta administracinė atsakomybė, t. y. surašytas Lietuvos Respublikos administracinio nusižengimo protokolas ir paskirta bauda.

LŠMPS teisės centro informacija