Dienos naujiena, Tarptautinė veikla

LŠMPS vykdomo Erasmus+ projekto BEYOND mokymai Marijampolėje

Rugsėjo 29-30 d. Marijampolėje vyko projekto BEYOND mokymai „Pedagogika be lyčių stereotipų šešėlio“, skirti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistams.

Jų metu buvo sėkmingai gvildentos įvairios temos, susijusios su ankstyvaja socializacija ir jos poveikiu lyties sampratos formavimuisi, ankstyvuoju vaikų ugdymu bei lyčių temos integravimu kasdieniame pedagogo darbe.

Mokymų metu dalyvės  ne tik atnaujino savo teorines žinias, bet ir atlikdamos praktines užduotis galėjo lengviau jas įsisavinti.

Dalyvės sutarė, kad būtina užtikrinti vienodą moteriškų ir vyriškų personažų/sektinų pavyzdžių vaizdavimą pasakojimuose, dainose ir kitoje meninėje veikloje su vaikais. Svarbu imtis atitinkamų priemonių siekiant užtikrinti, kad tiek mergaitės, tiek berniukai išsiugdytų atitinkamą savigarbos jausmą, kaip būsimos asmeninės ir profesinės sėkmės pagrindą. Mergaitės turėtų būti skatinamos žaisti su mašinėlėmis, o berniukai – su lėlėmis, bet mašinėlių ir lėlių turi būti pakankamai, kad užtektų kiekvienam vaikui.

Lyčių stereotipai yra išankstinės idėjos, kurias vyrams ir moterims priskiria visuomenė, nepaisant jų išskirtinių savybių. Kvietimas tėvams pristatyti savo darbus ir pristatymas „nestereotipinių“ profesijų gali vaikams atverti naujas perspektyvas.

Mokymų dalyvės buvo sužavėtos lektorių bendravimu ir pasirinktais mokymo metodais. Visos į diskusijas įsitraukė noriai, daug bendravo, atliko praktines užduotis.

Mokymus vedė patyrusios Lygių galimybių plėtros centro lektorės – Dr. Margarita Jankauskaitė ir doktorantė Monika Orechova.

Daugiau informacijos apie projektą BEYOND galite rasti čia: https://beyond-equality.eu/

LŠMPS informacija