Dienos naujiena

LŠMPS kviečia sudalyvauti „Demaskuok.lt” projekte – žaidime „Bad News”

Demaskuok.lt – nacionalinė iniciatyva, telkianti visuomenės, žiniasklaidos ir valstybės atstovus kovai su netikromis naujienomis, kurios kelia sąmyšį, kerta pasitikėjimą valstybe, jos demokratiniais institutais, sukelia neigiamų psichologinių, emocinių, ekonominių pasekmių.

Gegužės 12 d. Demaskuok.lt pradėjo kelis mėnesius brandintą projektą – žaidimą „Bad News“, pritaikytą Baltijos šalių rinkai. Žaidimo efektyvumas įrodytas Kembridžo universitete atliktu tyrimu https://www.cam.ac.uk/research/news/fake-news-vaccine-works-pre-bunk-game-reduces-susceptibility-to-disinformation, kurio rezultatai parodė, jog žaidime įsijautus į netikrų naujienų kūrėjo rolę ir manipuliuojant virtualių skaitytojų jausmais, realybėje patiklumas dezinformacijai sumažėjo 21 proc.

Demaskuok.lt tikslas įgyvendinant šį projektą – piliečių ugdymas siekiant juos išmokyti atpažinti melagingų naujienų technikas.

Kiekvienas žaidėjas galės išbandyti šešias dažnai naudojamas dezinformacijos strategijas: apsimetimą kitu asmeniu, apeliavimą į emocijas, supriešinimą, konspiracijų sklaidą, diskreditavimą ir trolinimą už tai gaunant apdovanojimą – ženklelį. Iš viso žaidimo metu galima surinkti šešis ženklelius, iš dalies paremtus NATO strateginės komunikacijos ir kompetencijos centro („NATO StratCom CoE“) ataskaita „Sunkiai įveikiamas skaitmeninis blogis“, kurioje išsamiai aprašomi įvairūs dezinformacijos būdai. Pats žaidimas vyksta iš trolio perspektyvos, teks priimti daug neetiškų sprendimų, siekiant padidinti savo populiarumą ir sekėjų skaičių.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga kviečia sudalyvauti “Demaskuok.lt” projekte – žaidime „Bad News“.

Žaidimo nuoroda: https://getbadnews.delfi.lt/

Daugiau informacijos apie „Demaskuok.lt“ iniciatyvą galite rasti: https://demaskuok.lt/

LŠMPS informacija