Darbuotojų teisių gynyba, Dienos naujiena

LŠMPS kreipėsi į Premjerą Saulių Skvernelį dėl ikimokyklinio ugdymo pedagogų darbo ekstremalios situacijos atveju

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (toliau – LŠMPS), po diskusijų Taryboje ir Ikimokyklinio ugdymo pedagogų darbo grupėje bei siekdama išvengti interpretacijų ir nereikalingos įtampos, susijusios su ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbu, šiandien kreipėsi į Premjerą Saulių Skvernelį su prašymu iki š. m. balandžio 25 d. atlikti tėvų apklausą ir išsiaiškinti, kiek iš jų ketina leisti vaikus į savivaldybių ikimokyklinio ugdymo įstaigas birželio – rugpjūčio mėnesiais, t. y. tuo metu, kai didelė dalis darbuotojų planuoja savo atostogas.

LŠMPS prašo, įvertinus surinktus duomenis, įpareigoti savivaldybių ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovus, suderinus su darbuotojų atstovais, koreguoti darbuotojų kasmetinių atostogų grafikus iki š. m. gruodžio 31 d. ir atsižvelgti į darbuotojų turimas nepanaudotas kasmetines atostogas už daugiau nei vienerius darbo metus bei sudaryti sąlygas šiems darbuotojams išnaudoti visas turimas kasmetines atostogas iki š. m. liepos 1 d.

LŠMPS vertina socialinę partnerystę ir bendradarbiavimą, tačiau nesulaukusi Lietuvos Respublikos Vyriausybės atitinkamų veiksmų, LŠMPS pasinaudos Profesinių sąjungų įstatymo, Darbo kodekso ir kitų teisės aktų suteikiamomis teisėmis atstovauti ir ginti savo narių teises visomis turimomis priemonėmis bei galimais būdais

LŠMPS informacija