Dienos naujiena, Tarptautinė veikla

Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos reikalauja stabdyti Rusijos ir Baltarusijos švietimo profesinių sąjungų narystę tarptautinėse organizacijose

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), kartu su Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų profesine sąjunga (LIZDA) ir Lenkijos mokytojų profesine sąjunga (ZNP), reikalauja Švietimo Internacionalo (EI) ir Europos švietimo profesinių sąjungų švietimo komiteto (ETUCE) pašalinti Rusijos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinę sąjungą (ESEUR) ir Baltarusijos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinę sąjungą (BTUWES) iš EI ir ETUCE tarptautinių organizacijų.

Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos švietimo darbuotojams atstovaujančios profesinės sąjungos išreiškia nuoširdžią draugystę, paramą ir solidarumą su kolegomis Ukrainoje, kurie patiria žiaurius Rusijos karinius veiksmus.

„Mes smerkiame Rusijos vykdomą karą prieš Ukrainą, kuriame žūsta mokytojai, vaikai, jų tėvai ir kiti civiliai. Rusijos, kaip agresorės, veiksmai yra nukreipti prieš suverenią ir nepriklausomą valstybę ir pažeidžia demokratines vertybes, todėl visi juos remiantys turi prisiimti atsakomybę“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Nuo karo Ukrainoje pradžios, nebuvo jokių Rusijos ir Baltarusijos profesinių sąjungų viešų pareiškimų, palaikančių kolegas Ukrainoje. Tarptautinė bendruomenė laukė aiškios šių organizacijų pozicijos dėl Rusijos invazijos ir ginkluotų išpuolių, nukreiptų taip pat ir į ugdymo įstaigas, vaikų darželius ir kitas viešąsias įstaigas. Visi tikėjosi, kad profesinės sąjungos, kaip nepriklausomos organizacijos, kreipsis į politikus, Rusijos ir Baltarusijos valdžios institucijas, reikalaudamos sustabdyti karinę agresiją Ukrainoje.

Priešingai, 2022 m. vasario 25 d., pasirodė oficialus Rusijos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinės sąjungos pareiškimas, kad jie visiškai ir atvirai remia diktatoriaus putino vykdomą invaziją ir agresiją prieš Ukrainą ir jos žmones.

LŠMPS, LIZDA ir ZNP organizacijų vadovai prašo EI ir ETUCE vadovų kreiptis į Rusijos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkę Galiną Merkulovą, kad ji pateiktų savo, kaip ETUCE vicepirmininkės, oficialią poziciją dėl precedento neturinčios Rusijos agresijos prieš Ukrainą ir jos niekuo nekaltus žmones.

„Mes tikime, kad EI ir ETUCE  yra save gerbiančios tarptautinio bendradarbiavimo organizacijos, atstovaujančios demokratijai ir taikai. Manome, kad sėdėjimas prie vieno stalo su Rusijos ir Baltarusijos profesinių sąjungų atstovais būtų demokratinių principų pažeidimas ir paramos Ukrainos suverenitetui menkinimas“, – sako E. Milešinas.

Esame kartu su kolegomis Ukrainoje, visa širdimi palaikome jų kovą už laisvę ir labai tikimės, kad karinis konfliktas bus išspręstas kuo greičiau ir nebebus liejamas nekaltų Ukrainos žmonių kraujas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 11 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

LŠMPS pranešimas spaudai