Dienos naujiena, Susivienijimų veikla

Kauno valdžios priimti sprendimai prieštarauja Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimams dėl karantino priemonių taikymo

Paaiškėjo, kad Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus Viliaus Šiliausko kovo 27 d. sprendimas dėl biudžetinių miesto kultūros ir sporto įstaigų uždarymo karantino laikotarpiu, prieštarauja Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimams dėl karantino priemonių taikymo. Tokią išvadą padarė Vyriausybės atstovas Kauno ir Marijampolės apskrityse.

Vienu ypu uždarę keliolika miesto įstaigų, o vienus jų darbuotojus pasiuntę į prastovą, kitus – į priverstines atostogas „savo noru“, Kauno valdininkai ignoravo Vyriausybės nutarime aiškiai išdėstytą nuostatą, kad „prastova skelbiama tik išnaudojus visas įmanomas darbo organizavimo formas bei būdus, įskaitant ir kvalifikacijos tobulinimą nuotoliniu būdu“. Dėl to ypač nukentėjo meno ir sporto neformaliojo ugdymo įstaigose dirbantys pedagogai, kurie, vykdydami švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus nurodymus, dvi savaites ruošėsi mokinius mokyti nuotoliniu būdu. Dar daugiau – dalis pedagogų ir toliau moko mokinius, nes įstaigų vadovai jų neinformavo apie paskelbtą prastovą.

Vyriausybės atstovas Kauno ir Marijampolės apskrityse kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę, kad ji pakeistų minėtą sprendimą ir nustotų sabotuoti Vyriausybės sprendimus bei nepažeidinėtų darbuotojų teisių ir teisėtų lūkesčių.

Šis pavyzdys rodo, kad ne vienas savivaldybių valdininkų ar švietimo įstaigų vadovų sprendimas prieštarauja teisės aktams, tačiau vis tiek reikalaujama juos vykdyti.

Šioje situacijoje tegali padėti kiekvieno darbuotojo pilietinė ar net asmeninė drąsa, kreipiantis į Lietuvos švietimo ir mokslo profesinę sąjungą, kuri pasiruošusi viešinti tokius atvejus ir ginti darbuotojų teises.

Vyriausybės atstovų įstaigos Vyriausybės atstovo Kauno ir Marijampolės apskrityse raštas Kauno m. savivaldybės administracijos direktoriui ir merui:

https://www.svietimoprofsajunga.lt/wp-content/uploads/2020/04/Vyriausybės-atstovų-įstaigos-Vyriausybės-atstovo-Kaune-ir-Marijampolės-apskrityse-raštas-Kauno-m.-savivaldybės-administracijai-2020-04-03.pdf

LŠMPS informacija