Dienos naujiena, Socialinis dialogas

Derybos dėl švietimo ateities – kovo 18 d.

Kovo 10 d., įvyko parengiamasis derybų dėl galiojančios Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties atnaujinimo posėdis. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (toliau – LŠMPS), Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo, Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ ir Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovai posėdyje kartu su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sutarė:

  • Dėl kolektyvinių derybų dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties pakeitimo reglamento projekto.
  • Sutarta, jog kiekviena profesinė sąjunga iki 2020 m. kovo 13 d. 13 val. raštu pakartotinai pateiks reikalavimus kolektyvinėms deryboms dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties pakeitimo.
  • Vienbalsiai nuspręsta, jog derybinis posėdis dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties pakeitimo vyks kovo 18 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje.

LŠMPS siekia, kad LŠMPS parengta ilgalaikė vizija Lietuvos švietimui būtų įtvirtinta atnaujintoje kolektyvinėje sutartyje ir jau 2021 m. duotų startą tvariems pokyčiams, todėl derybos turi būti baigtos iki 2021 m. biudžeto formavimo pradžios.

LŠMPS informacija