Darbuotojų teisių gynyba, Dienos naujiena

Būtina žinoti: ligos išmoka švietimo darbuotojams, užsikrėtusiems koronavirusu

Jei švietimo darbuotojas užsikrėtė koronavirusu vykdydamas savo profesinę veiklą švietimo srityje, kai kontaktas su sergančiaisiais ir kartu darbovietėje nedirbančiais asmenimis yra neišvengiamas arba būtinas, jis laikino nedarbingumo laikotarpiu gali gauti 100 proc. darbo užmokesčio „į rankas“ dydžio siekiančią ligos išmoką.

Susisiekus su šeimos gydytoju, BŪTINA REIKALAUTI, kad išduodant nedarbingumo pažymėjimą gydytojas nurodytų kreipimosi laiką, galimas užsikrėtimo aplinkybes ir nedarbingumo priežastį – „Profesinė liga“ bei ligos kodą pagal TLK-10-AM „U07.1“. Tik gavusi šią informaciją, SODRA išmokės 100 proc. darbo užmokesčio „į rankas“ dydžio siekiančią ligos išmoką.

Svarbu žinoti, kad šiuo atveju profesinės ligos tyrimas nėra atliekamas ir priežastis „Profesinė liga“ šiuo atveju skirta tik identifikuoti asmenis, kuriems ligos išmoka būtų skiriama jiems susirgus COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) dėl jų profesinės veiklos funkcijų ypatybių esant neišvengiamam (būtinam) kontaktui su pavojinga užkrečiamąja liga sergančiu asmeniu.

Nedarbingumo trukmė – iki asmuo taps vėl darbingas.

Ką turi padaryti darbdavys. Švietimo įstaigos apie koronavirusu darbe susirgusius darbuotojus turi informuoti „Sodrą” . Įstaiga per 5 darbo dienas turi patvirtinti „Sodrai“, kad darbuotojas COVID-19 liga užsikrėtė vykdydamas profesinę veiklą. Darbuotojui skiriama 77,58 proc. dydžio nuo atlyginimo „ant popieriaus“ ligos išmoka. Jeigu darbdavys „Sodrai“ nepatvirtina, kad darbuotojas užsikrėtė darbo vietoje, darbuotojui skiriama ligos išmoka siekia 62,06 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.

LR Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas (11 str.):

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.068516AF734B/asr

Daugiau informacijos galite rasti čia:

https://www.sodra.lt/lt/situacijos/svarbi-informacija-gyventojams-covid-19/ligos-ismokos-skyrimas-kai-uzsikreciama-covid-19-vykdant-profesines-veiklos-funkcijas

https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/darbe-covid-19-uzsikretusiems-darbuotojams-didesnes-ligos-ismokos-ka-turi-padaryti-darbdavys

LŠMPS informacija