Dienos naujiena, Susivienijimų veikla

Akmenės rajono profsąjungiečiai iš naujo atrado Platelius

LŠMPS Akmenės raj. susivienijimo nariai šių metų vasaros atostogas pradėjo išvyka į Žemaitijos nacionalinį parką, supantį Platelių ežerą. Tai giliausias, didžiausias ir bene gražiausias ežeras Žemaitijoje su salomis, pusiasaliais, įlankomis, apjuostas kalvų virtinėmis ir miškais pasidabinęs. 

Susivienijimo pirmininkas K. Norvaišas suorganizavo ekskursiją į vieną gražiausių ir garsiausią praeitį turinčių Žemaitijos miestelių – Platelius, kurie įsikūrę vakarinėje Platelių ežero pakrantėje, Žemaitijos nacionaliniame parke. Istoriniuose šaltiniuose jie minimi nuo XV a., o 1792 m. Plateliams suteiktos Magdeburgo teisės ir herbas.

Ekskursijos metu buvo aplankytas ne tik Žemaitijos nacionalinis parkas, bet ir unikalus objektas – Šaltojo karo muziejus. Tai vienintelė Europoje ekspozicija, įrengta viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse. Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą. Čia buvo dislokuotos 4 vidutinio nuotolio balistinės raketos SS-4, apginkluotos 2 MT galios termobranduolinėmis galvutėmis.

Žemaitijos nacionalinio parko gidė profsąjungiečius supažindino su naujai paruošta muziejaus ekspozicija ir pavedžiojo po Platelių miestelį, aprodydama jo įžymiausias vietas.

Poilsis, atsipalaidavimas gamtos apsuptyje ir sotūs pietūs – geriausias būdas atsipūsti po sunkių prailgintų mokslo metų. Mokytojus džiugino, kad visą dieną niekur nereikia skubėti, o tik galima mėgautis mūsų krašto grožiu. Kaip gera buvo ramiai ir maloniai pailsinti pavargusias ir informacija perkrautas galvas gamtoje, pakvėpuoti pušų skleidžiamu gaiviu aromatu. 

 

 

LŠMPS Akmenės raj. susivienijimo informacija