Dienos naujiena, Tarptautinė veikla

TRANSVAL-EU projekto mokymai Italijoje

Gegužės 10 – 11 dienomis Perudžoje, Italijoje, vyko TRANSVAL-EU projekto mokymai, kuriuose dalyvavo 30 dalyvių iš projekto partnerių ir asocijuotų partnerių organizacijų. Nors mokymai buvo planuoti kovo mėnesį ir dėl COVID-19 atidėti, tačiau buvo verta jų laukti. Mokymai, kurie paskatino vaisingą keitimąsi žiniomis tarp organizacijų ir mokymų dalyvių, buvo labai sėkmingi.

Mokymai buvo suskirstyti į 7 mokymo modulius, kuriuos vedė 6 partnerių organizacijos: CVDC (Belgija), OeAD (Austrija), FORMA.Azione (Italija), LLLP (Belgija), IBE (Lenkija), vieną iš modulių taip pat vedė LŠMPS projektinės veiklos vadovė Inga Puiša.

Šie mokymai buvo pirmasis žingsnis link bandomojo etapo, prasidėjusio birželio mėnesį nacionaliniais mokymais, po kurių bus pradėtas įgyvendintas TRANSVAL-EU procesas, skirtas perkeliamų kompetencijų patvirtinimui. Todėl tarpusavio mokymosi tikslas buvo suteikti kiekvienos šalies dalyviams reikalingų žinių, priemonių ir metodų, susijusių su perkeliamų kompetencijų patvirtinimu, parengtų per pirmuosius TRANSVAL-EU metus, kad padėtų organizacijoms partnerėms planuoti ir vykdyti nacionalinius mokymus.

Po nacionalinių mokymų vyks praktinės veiklos etapas, kuriame dalyvaus partneriai iš Austrijos, Lenkijos, Belgijos, Lietuvos ir Italijos. Kiekviena šalis vykdys bandomąjį projektą su atrinktais kandidatais, kurių patirtis yra labai įvairi: nuo žemos kvalifikacijos suaugusiųjų iki praktiką atliekančių jaunuolių, nuo migrantų iki žmonių, kurių karjera yra pereinamajame etape.

Šie, TRANSVAL-EU projekto, mokymai buvo puiki proga partneriams susitikti ir asmeniškai pažinti vieni kitus bei pradėti kurti praktikų bendruomenę, skirtą perkeliamų kompetencijų pripažinimui ir patvirtinimui Europoje.

LŠMPS informacija