Dienos naujiena

Smurtui prieš švietimo darbuotojus stabdyti – speciali darbo grupė

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) iniciatyva sausio 30 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje (ŠMSM) įvyko apvaliojo stalo diskusija, skirta aptarti Mykolo Romerio universiteto (MRU) mokslininkų 2023 m. rudenį atlikto tyrimo „Pedagogų ir kitų švietimo darbuotojų patirtys švietimo įstaigoje” rezultatus ir mokslininkų pateiktas rekomendacijas.

Susitikimo metu socialiniai partneriai pritarė LŠMPS idėjai ir buvo sukurta speciali darbo grupė, sudaryta iš ŠMSM, Valstybinės darbo inspekcijos (VDI), mokyklų vadovų organizacijų, LŠMPS ir kitų profesinių sąjungų, pasirašiusių Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, atstovų.

Specialios darbo grupės tikslas – išanalizuoti mokslininkų pateiktas rekomendacijas ir koordinuoti tolimesnius veiksmus, siekiant užkardyti smurto švietime plitimą ir suformuoti nulinės tolerancijos švietime praktiką.

Pirmajame specialios darbo grupės posėdyje buvo aptartos rekomendacijos įstatymų leidėjams, kitas posėdis numatytas vasario mėnesį.

Susipažinti su MRU mokslininkų atliktu tyrimu „Pedagogų ir kitų švietimo darbuotojų patirtys švietimo įstaigoje” galite čia

LŠMPS informacija