Dienos naujiena

LŠMPS stovyklos „Draugystės vasara” dienoraštis 2023

LŠMPS stovyklos „Draugystės vasara” 3-osios pamainos dienoraštis

Į paskutinę, trečiąją, šiais metais Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) organizuojamos vaikų vasaros stovyklos „Draugystės vasara“ pamainoje atvyko 30 ukrainiečių vaikų tiesiai iš Voluinės regiono. Šiems vaikams sąlygas atvykti stovyklauti į Lietuvą sudarė LŠMPS draugai Ukrainos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinės sąjungos Voluinės regioninė organizacija.

Atvykusius vaikus sveikino ir atminimo dovanas įteikė bei tradiciškai turiningo poilsio ir gero praleisto laiko kartu linkėjo LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas

Nors stovyklautojai ir buvo išvarginti ilgos kelionės autobusu, bet jau nuo pirmos akimirkos su didžiuliu entuziazmu nėrė į stovyklos vadovių pasiūlytas veiklas. Linksmai šurmuliuojant vyko darbas grupėse, kur vaikai ruošė pristatymus apie Ukrainą ir vėliau savo mintimis pasidalino su kitais. Vaikams taip pat buvo pristatyti ir įdomus faktai apie Lietuvą.

Antrąją stovyklos dieną vaikų laukė sportiškos pramogos – laipiojimas ir skrydžiai su virve. Įdėmiai išklausę instrukcijų vaikai su gera nuotaika ėmėsi įveikinėti komandine dvasia alsuojančią trasą, o lauke dar išbandė ir kitokią pramogą – šokinėjimą drauge per virvę.

Vakare stovyklautojų laukė muzikinis konkursas, kurio metu jiems teko pasukti galvas, jeigu norėjo įveikti stovyklos vadovių parengtas užduotis.

Vėliau stovykloje skambėjo vaikų atliekamos ukrainietiškos dainos, kurias traukė ir maži, ir dideli iš Ukrainos į Lietuvą atvykę Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjungos (LŠMPS) stovyklos „Draugystės vasara“ dalyviai.

Trečiąją stovyklos diena vaikai linksmai nusiteikę keliavo pasigrožėti žirgais. Šio apsilankymo žirgyne metu vaikai ne tik maitino ar glostė žirgus, bet ir galėjo drąsiai sėsti į balną ir išbandyti savo jėgas jau raitelių vaidmenyse. Valiūkiškos ir susižavėjimo kupinos vaikų akys atskleidė, kad pažintis su žirgais ir jodinėjimas jiems sukėlė pačias geriausias emocijas.

Antrąją dienos pusę vaikai smagiai praleido Kėdainiuose. Stovyklos vadovė Irina papasakojo apie miesto įkūrimą, pažėrė svarbių ir įdomių miestą apibūdinančių faktų. Bet vis tiek smagiausiai laiką vaikai praleido miesto parke esančioje vaikių žaidimo aikštelėje, kur karstėsi, bėgiojo ir išbandė įvairias kitas pramogas.

Ketvirtąją stovyklos dieną vaikų laukė ypatinga išvyka į Marijampolę. Pirmiausiai jie keliavo į vienos didžiausių Rytų Europoje šaldytų duonos ir pyrago gaminių įmonių „Mantinga“ edukaciją ir degustaciją. Tradiciškai jaunimą „Mantingos“ meistrų kolektyvas pakvietė išgirsti įdomių istorijų iš įmonės gyvavimo ir gamybos proceso, pasigaminti savo svajonių picą bei patiems pasipuošti skaniausią spurgą „donut‘są“. Visos edukacijos metu nuo vaikų veidų nedingo nuoširdžios šypsenos, aidėjo juokas ir akys tiesiog švytėjo.

Pakeliavę po saldųjį „Mantingos“ pasaulį stovyklautojai su gidu vaikščiojo po Marijampolę, apsilankė Bulotų namuose, kurie yra tarpukario miestietiškos kultūros atspindys, ir pabuvojo Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje, kuri vadinama lietuvybės lopšiu, nes išugdė daug lietuvių tautai nusipelniusių asmenybių – Lietuvos himno autorių Vincą Kudirką, Vasario 16-osios Akto signatarą, tautos patriarchą Joną Basanavičių ir kitus. Atsigauti ir nusiraminti po įspūdžių kupinos dienos vaikai galėjo poezijos parke, kur tyliai čiurlena vanduo, romantiški tilteliai ir daugybė takų takelių bei fontanų.

Penktadienį ukrainiečiai vaikai sulaukė stovykloje dviejų viešnių, kurios jiems pristatė lietuviškus liaudies žaidimus. Ir maži, ir dideli rungėsi įvairiose netradicinėse estafetėse, komandomis čiuožė slidėmis, varžėsi su lazdomis ir bandė išgvildenti kitų liaudies žaidimų subtilybes, bet svarbiausia, kad nuo vaikų veidų nedingo šypsenos ir gera nuotaika! Labai smagu, kad stovyklautojus palepino ir pasirodžiusi saulė, todėl po žaidimų buvo galima ilgai mėgautis vandens pramogomis ir daug laiko praleisti prie ežero.

Vakare vaikų tradiciškai laukė draugystės laužas – tai veikla, kuri leidžia sustoti ir pasimėgauti akimirka, aptarti stovyklos nuotykius ir pasmaližiauti savo pačių ant laužo išsikeptais saldžiaisiais zefyrais!

Šios vasaros Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) stovyklos „Draugystės vasara“ 3-ioji pamaina buvo ypatinga dar ir tuo, kad vienintelė vyko ir savaitgalį, o ir šeštadienis vienam iš stovyklautojų išaušo labai ypatingas. Visi draugiškai su 14-uoju gimtadieniu sveikinome Nikitą!

Vėliau vaikai pasidalino ukrainietiškos virtuvės įdomybėmis. Drauge buvo gaminami ukrainietiški barščiai, kuriems lašinukai atkeliavo net iš Voluinės regiono, ir virtinukai su virtų bulvių ir varškės įdaru, kurie gardinti grietinės ir spirgučių padažu. O kad maisto gamyba vaikams neatsibostu, tai visi drauge išbėgdavo į lauką pažaisti įvairių žaidimų.

Viskas yra pradžia ir pabaiga, tad sekmadienį teko išlydėti mūsų mažuosius stovyklautojus į Ukrainą.

Labai tikimės, kad ši savaitė jiems įsiminė ir jie nors akimirkai užsimiršo ir pasidžiaugė nerūpestingu laisvalaikiu Lietuvoje!

Mūsų stiprybė vienybėje!

Слава Україні! 🇺🇦❤️🇱🇹

Ačiū už buvimą kartu!

6-OSIOS IR 7-OSIOS STOVYKLOS DIENŲ AKIMIRKOS:

 

5-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

4-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

3-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

2-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

1-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

LŠMPS stovyklos „Draugystės vasara” 2-osios pamainos dienoraštis

Šiais metais jau antrojoje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) organizuojamos vaikų vasaros stovyklos „Draugystės vasara“ pamainoje sulaukėme 23 ukrainiečių iš „Gravitas Schola“. Ši ugdymo įstaiga yra privati, nemokama ir atvira mokykla nuo karo, režimo, negandų bėgantiems vaikams.

Naujuosius stovyklos dalyvius sveikino LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas tradiciškai linkėdamas turiningo poilsio ir gero praleisto laiko kartu!

Stovyklautojų jau pirmą dieną laukė įvairios pramogos – komandiniai žaidimai, tinklinis, netradicinė klausimų – atsakymų rungtis, muzikinis žaidimas su lazdomis, šokiai ir žinoma maudynės ežere!

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) stovyklos „Draugystės vasara“ antroji pamainos diena siejama su ypatingai sportiška pramoga – LAIPIOJIMU. Nors laipiojimo trasa iš pirmo žvilgsnio ir atrodo nesudėtinga, bet, norint ją įveikti, reikia ne tik fizinių pastangų, bet ir gebėjimo veikti kaip vieninga komanda.

Šį kartą kartu su stovyklautojais savo jėgas laipiojime nusprendė išbandyti ir LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas. Darnus komandinis darbas lėmė, kad trasa buvo įveikta sėkmingai ir visą laiką nuo pirmininko veido nedingo šypsena!

Antrąją stovyklos dieną laukė ir daugiau sportinių rungčių – skrydžiai su virve iki tikslo bei komandinis šokinėjimas per virvę, kas iš šono atrodo visai lengva, bet kartu šią užduotį įveikti nėra jau taip paprasta, bet

Vakare stovyklos dalyvių laukė pažintis su Lietuva, jos istorija ir įdomybėmis. Pasiskirstę komandomis jie turėjo atlikti įvairias stovyklos vadovių Antoninos ir Irinos parengtas užduotis. Ir žinoma, koks gi vakaras be filmo. Šį kartą visi patogiai įsitaisę žiūrėjo „Mokyklos miuziklą“.

Trečioji stovyklos dienas išsiskyrė dar viena ypatinga pramoga – išvyka į žirgyną. Vaikai turėjo galimybę ne tik iš tolo pasigrožėti žirgais, bet ir juos maitino, glostė, patys  vedžiojo ir žinoma išbandė savo jėgas jodami saugiai įsitaisę balnuose.

Grįžus iš žirgyno stovyklautojų laukė tinklinis, laisvalaikis gamtoje, o drąsiausių – maudynės nevasariškai vėsiame ežere.

Vakare vaikams teko ne tik pasukti galvas, bet ir įtempti ausis bandant įveikti stovyklos vadovių parengtą muzikinį protmūšį.

Ketvirtosios stovyklos dienos veiklas šiek tiek sujaukė lietus, bet išradingos stovyklos vadovės įrodė, kad įvairias rungtis galima rengti ir koridoriuose, o lietui pasibaigus žaidimas su vandens balionais persikėlė į lauką. Po pietų LŠMPS vaikų vasaros stovyklos „Draugystės vasara“ jaunimo laukė edukacinė programa. Ukrainiečiai buvo supažindinti su senoviniais lietuvių liaudies žaidimais. Kad jiems lengviau būtų suprasti ir pajausti pačių žaidimų dvasią, jie galėjo patys išbandyti savo jėgas. Reikia pripažinti, kad įvairiausių žaidimų ir rungčių metu netrūko azarto, šurmulio, nedidelės konkurencijos ir juoko.

Vakarop pačių vaikų iniciatyva buvo prisimintas ir visiems gerai žinomas bei populiarus žaidimas „Mafija“ – tai azartiškas ir intriguojantis vaidmenų žaidimas, kurio metu vaikai lavino savo pastabumą, atmintį, loginį mąstymą ir komunikacijos įgūdžius.

Ketvirtosios dienos vakare stovyklautojai susirinko prie draugystės laužo, kur buvo apibendrinta stovykla, pasidalinta patirtimis ir pasimėgauta keptais zefyrais.

Žaibišku greičiu praskriejo penkios įdomios LŠMPS vaikų vasaros stovyklos „Draugystės vasara“ 2-osios pamainos dienos ir su vaikais tenka atsisveikinti.

Visgi paskutinę dieną stovyklautojai leidosi į paslaptingą piratų žaidimą. Iš viso buvo sudarytos 5 komados, kurioms reikėjo ne tik sugalvoti savo šūkį, nupiešti simbolį ir palinkėjimą, bet ir patiems parengti užduotis bei sukurti žemėlapį priešininkams ir vėliau viską įveikti bei rasti lobį.

LŠMPS vaikų vasaros stovykla „Draugystės vasara“ – tai aplinka, kur vaikai patiria nuotykių, daug tarpusavyje bendrauja, išbando savo jėgas įvairiose sportinėse ir ne tik rungtyse bei kasdienę rutiną pakeičia naujomis patirtimis, atradimais ir iššūkiais!

Mūsų stiprybė vienybėje!

Ačiū už buvimą kartu!

5-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

4-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

3-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

2-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

1-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

LŠMPS stovyklos „Draugystės vasara” 1-osios pamainos dienoraštis

„Draugystės vasara“– Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) jau antrus metus iš eilės organizuojama vaikų vasaros stovykla Lietuvos ir Ukrainos vaikams. Pirmojoje stovyklos pamainoje liepos 24-28 d. laiką kartu leido 25 vaikai. Dalis vaikų, atvykusių iš Visagino, kalbėjo rusiškai, bet tai vaikams nesutrukdė bendrauti, o kaip tik priešingai, stovyklos pabaigoje lietuvių kalba jiems jau nebuvo toks didelis iššūkis!

Pats pirmasis stovyklautojus sveikino LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas ir įteikdama stovyklos vėliavą linkėjo smagiai praleisti laiką kartu!

Stovyklos vadovės Antonina ir Irina supažindino vaikus su taisyklėmis ir pravedė susipažinimo žaidimus. Pirmąjį vakarą vaikų pramogos labai greitai persikėlė į lauką, kur jie žaidė įvairius sportinius žaidimus, mėgavosi vandens pramogomis, o dienos pabaigoje jų laukė filmų peržiūra jaukiai įsitaisius ant pagalvių.

Pagrindinis antrosios stovyklos dienos akcentas – laipiojimas. Ši, komandine dvasia alsuojanti, veikla iš stovyklautojų pareikalavo ne tik fizinių jėgų, mąstymo, gebėjimų dirbti kartu, bet ir vienas kito pajautimo bei begalinio pasitikėjimo vienas kitu! Nors laipiojimo trasa iš pirmo žvilgsnio ir atrodė nesudėtinga, bet, norint ją įveikti, prireikė darnaus komandinio darbo. Vėliau stovyklautojai savo muzikinius gabumus išmėgino grodami lazdomis, o sportiniams žaidimams buvo pasitelktas ne tik kamuolys, bet ir virvė per kurią reikėjo draugiškai šokinėti. Visa sportinių užsiėmimų įtampa buvo nuplauta maudynių ežere metu. Vakare tradiciškai stovyklautojų laukė filmų peržiūra ir dienos veiklų aptarimas.

Trečiąją stovyklos dieną vaikai leidosi į kelionę autobusu aplankyti žirgyno. Spindinčios vaikų akys išdavė, kad pažintis su žirgais ir jodinėjimas jiems sukėlė pačias geriausias emocijas bei leido pajausti tikrą laisvės pojūtį. Būnant žirgyne sulaukta ir visiškai netikėtų svečių – linksmai nusiteikusių dviejų ožiukų, kurie mėgavosi  vaikų dėmesiu ir pozavo fotografams!

LŠMPS vaikų vasaros stovyklai „Draugystės vasara“ persiritus į antrąją pusę jaunimo laukė edukacija, kurios metu ne tik buvo pristatyti įvairūs liaudies žaidimai, bet ir patys vaikai galėjo išbandyti savo jėgas įvairiose rungtyse, kurios sužadino azartą, linksmą šurmulį ir nuoširdų juoką.

Visi iš patirties žinome, kad viena iš geriausių vietų pasidalinti įspūdžiais ir patirtimis yra sėdint drauge prie laužo, todėl simboliška, kad paskutinį stovyklos vakarą visi jos dalyviai susirinko prie draugystės laužo. O kokia vaikams didžiausia atrakcija būna sėdint prie laužo – zefyrų ant pagaliuko kepimas ir valgymas. Tad stovyklautojai linksmai klegėdami ėmėsi užduoties – keptais zefyrais pasaldinti paskutinį stovyklos vakarą.

LŠMPS „Draugystės vasaros“ stovyklaujai nepastebėjo, kaip nenumaldomai greitai prabėgo penkios įdomios ir nuotykių kupinos dienos ir tenka atsisveikinti. Visgi paskutinę dieną vaikai dar leidosi į paslaptingo lobio paiešką, kurį rasti padėjo užuominos ir linksmos užduotys, kurias reikėjo atlikti.

Švytinčios vaikų akys, neišdildomi įspūdžiai, naujos patirtys, nauji draugai, galimybė nors trumpam ištrūkti iš kasdienės rutinos ir paprastas, bet nuoširdus tarpusavio bendravimas  – tai LŠMPS stovykla  „Draugystės vasara“.

Mūsų stiprybė vienybėje!

Ačiū už buvimą kartu!

5-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

4-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

3-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

2-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

1-OSIOS STOVYKLOS DIENOS AKIMIRKOS:

 

LŠMPS informacija