Dienos naujiena, Susivienijimų veikla

LŠMPS Panevėžio miesto švietimo profesinės sąjungos susitikimas – diskusija dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo Panevėžyje

Spalio 7 d. Panevėžio miesto savivaldybės salėje įvyko Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) ir savivaldybės bei kitų suinteresuotų institucijų atstovų diskusija apie ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo problemas rajone.

LŠMPS atstovavo pirmininko pavaduotojas Audrius Jurgelevičius, Panevėžio susivienijimo pirmininkė Nijolė Staičiūnienė, LŠMPS teisės centro vadovė Evelina Šilinytė ir Panevėžio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų profesinių organizacijų pirmininkės.

Susitikime dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Deividas Labanavičius, savivaldybės tarybos narė ir švietimo, mokslo ir jaunimo komiteto pirmininkė Loreta Masiliūnienė, Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius, švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Eugenijus Kuchalskis bei vyriausioji specialistė Aušra Burbienė, Panevėžio darbo ginčų komisijos pirmininkė Asta Gudonienė, Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Panevėžio teritorinio skyriaus vadovė Sniegina Pavilonienė ir Panevėžio švietimo tarybos pirmininkė Asta Malčiauskienė.

Susitikimas – diskusija buvo sudarytas iš trijų dalių – pristatymas švietimo aktualių ir poreikis gyvai aptarti susidariusią situaciją Panevėžio miesto švietimo srityje, plačiame kontekste atlikta informavimo – konsultavimo procedūra, kuri yra viena iš svarbiausių profesinės sąjungos funkcijų, ypatingai regionuose, ir vietos švietimo problemų aptarimas ir galimų sprendimo būdų ieškojimas.

LŠMPS pirmininko pavaduotojas A. Jurgelevičius pristatė LŠMPS atliktą tyrimą dėl ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo finansavimo, kurį paskatino informacija, kad savivaldybės turi siekių decentralizuoti švietimo sistemos finansavimą. Atlikta tyrimo duomenų analizė atskleidė, kad Panevėžio miesto savivaldybė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo specialistų sąskaita sutaupo  virš 1 mln. EUR., nes šiai sričiai finansuoti skyrė tik 70 proc. reikiamos sumos. Taip pat buvo pristatyta anoniminė apklausa dėl problemų ikimokykliniame/priešmokykliniame ugdyme. Vadovaujantis šia apklausa ir bendradarbiaujant su VDI, buvo inicijuoti udymo įstaigų patikrinimai, kur buvo pranešta apie galimus pažeidimus.

LŠMPS Panevėžio švietimo profesinės sąjungos pirmininkė N.Staišiūnienė pateikė eilę probleminių klausimų, kurie buvo vietoje aptarti ir pakomentuoti Valstybinės darbo inspekcijos atstovų bei savivaldybės specialistų.

Diskusijų metu buvo sutarta, kad šalims reikia daugiau dėmesio skirti socialiniam dialogui ir vystyti tarimosi kultūrą. Savivaldybės atstovai, atidžiai išklausę ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų atstovų pateiktas problemas, pažadėjo prisidėti jas sprendžiant.

LŠMPS Panevėžio švietimo profesinės sąjungos informacija