Dienos naujiena

LŠMPS dėl ministro veiksmų kreipėsi į Premjerą

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) kreipėsi į Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių ir Premjerą Saulių Skvernelį dėl mokomųjų dalykų bendrųjų programų rengimo konkurso.

Nacionalinė švietimo agentūra vasario 21 d. paskelbė konkursą rengti atnaujintas mokomųjų dalykų bendrąsias programas. Konkursas skirtas mokslininkams, kurie turi ne žemesnį nei daktaro laipsnį. Šie turės parengti bendrąsias programas 1-10 klasių mokiniams.

„Eilinį kartą lipama ant to paties grėblio. Programas rengia daktaro mokslinį laipsnį turintys asmenys, kurie gal net nėra dirbę mokykloje, o pagal jas turi dirbti mokytojai. Tačiau mokytojai vėl palikti už borto. Nacionalinėje švietimo agentūroje dirba 600 specialistų, kyla rimtas klausimas dėl jų kompetencijos“, – sako LŠMPS  pirmininkas Egidijus Milešinas.

Tuo pačiu kreipimusi LŠMPS prašo ministerijos paviešinti 2019 metų gruodžio mėnesį atliktų STRATA (Vyriausybės strateginės analizės centro) tyrimų rezultatus apie mokytojų darbo užmokestį ir mokytojų realų poreikį ir trūkumą Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose.

„Kol ministerija tyrimus laiko stalčiuose, įvairios aukštosios mokyklos, kovodamos tarpusavyje viešina su realybe nieko bendro neturinčius tyrimus. Ministras pagaliau turi rimtai imtis lyderystės, nes švietimą ir toliau vairuos aukštųjų mokyklų rektoriai, kurių interesai ir kova dėl studentų bet kokia kaina, sunkiai pateisinami“, – įsitikinęs E. Milešinas.

Mokomųjų dalykų bendrųjų programų rengimo tvarkos tobulinimas yra vienas iš šių metų kolektyvinės Lietuvos švietimo ir mokslo šakos sutarties derybinių punktų, parengtų LŠMPS vizijoje 2025.

Visi Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai LŠMPS iškelti reikalavimai skelbiami viešai LŠMPS svetainėje www.svietimoprofsajunga.lt.

EBPO 2015 m. tyrimas įrodė, kad mokinių pasiekimams pakilus iki EBPO šalių vidurkio ir išliekant visoje šalyje – per 10 metų tos šalies BVP išauga tiek, kad švietimo išlaidos atsiperka.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

LŠMPS pranešimas spaudai