Dienos naujiena, Tarptautinė veikla

LŠMPS atstovai dalyvavo Erasmus + projekto „Pagalbos sistemos vystymas pradedantiesiems mokytojams (Support Teachers)” tarptautiniuose mokymuose Rygoje

Rugsėjo 15-17 d. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) atstovai dalyvavo Latvijos švietimo ir mokslo darbuotojų profesinės sąjungos (LIZDA) organizuotose tarptautiniuose mokymuose „Parama pradedančiajam mokytojui“ Rygoje.

Šie mokymai, tai viena iš Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Čekijos vykdomo Erasmus+ projekto „Pagalbos sistemos vystymas pradedantiesiems mokytojams (Support Teachers)” veiklų, kurios tikslas parengti mentorius, kurie ves kiekvienoje partnerėje šalyje mokymų kursą „Profesionaliai palaikomas pradedantysis mokytojas”.

Tarptautiniuose mokymuose Rygoje dalyvavo gausios delegacijos iš Lietuvos, Lenkijos, Čekijos ir žinoma Latvijos, kurios pasikeitė nuomonėmis ir pasidalino patirtimi tiek apie mentorystę pradedantiems mokytojams, tiek apie iššūkius, su kuriais susiduria pradedantieji mokytojai, atėję į švietimo sektorių.

Pristatydami savo šalies profesinę sąjungą kolegoms, beveik visi dalyviai išskyrė keturis pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduri visi:

  • jaunų mokytojų trūkumas,
  • mokytojų bendruomenės senėjimas;
  • nekonkurencingas jaunųjų mokytojų darbo užmokestis, kuris, pavyzdžiui, Lenkijoje, praktiškai neviršija šalies minimalaus darbo užmokesčio,
  • pervargimas, perdegimo sindromas ir nepakankami mentorystei skiriami ištekliai.

Renginyje Rygoje dalyvavo 11 LŠMPS narių iš Visagino, Joniškio rajono, Klaipėdos rajono ir Marijampolės susivienijimų.

LŠMPS informacija