2026 m. liepos 2–3 d. Patruose, Graikija, vyko antrasis Erasmus+ projekto „DAMET“ – „Skaitmeninė pažanga ir mikrokredencialai mokytojų profesiniam tobulėjimui“ partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo visų šešių projekto partnerių atstovai.
Pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti mikrokredencialų sistemos kūrimą, kuri ateityje leis pripažinti ir sertifikuoti suaugusiųjų švietėjų skaitmenines kompetencijas. Partneriai taip pat apžvelgė iki šiol pasiektą pažangą kuriant skaitmeninių kompetencijų ugdymo platformą ir e- mokymosi programą, kurios sudarys pagrindą naujai mikrokredencialų sistemai.
Susitikimo metu daug dėmesio skirta esminių skaitmeninių kompetencijų žemėlapio rengimui, mikrokredencialų sistemos struktūrai, vertinimo kriterijams bei skaitmeninių ženklelių (digital badges) kūrimui. Partneriai aptarė techninius sprendimus, kaip mikrokredencialų sistema bus integruota į „DAMET“ platformą, kad besimokantieji galėtų ne tik įgyti naujų kompetencijų, bet ir gauti tarptautiniu mastu pripažįstamus skaitmeninius pasiekimų įrodymus.
Taip pat pradėtas projekto sklaidos veiklų planavimas bei pasirengimas kitam projekto etapui – tarptautiniams mokymams, kurie vyks Vilniuje ir kuriuos organizuos Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS).
Artimiausiais mėnesiais projekto partneriai organizuos fokus grupes skaitmeninių kompetencijų poreikiams nustatyti, rengs mikrokredencialų sistemą, integruos ją į „DAMET“ platformą ir pasirengs sistemos testavimui su galutiniais naudotojais. Šios veiklos padės sukurti inovatyvų ir tarptautiniu mastu pritaikomą sprendimą, skirtą suaugusiųjų švietėjų profesinių skaitmeninių kompetencijų pripažinimui ir tobulinimui.
LŠMPS informacija













