Dienos naujiena, Susivienijimų veikla

Ar tai yra normalu? Kretingos technologijos ir verslo mokykloje vyksta dideli pokyčiai, bet vadovė juos tiesiog ignoruoja

Š.m. birželio 4 d. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (toliau – LŠMPS) pirmininko pavaduotojas Audrius Jurgelevičius, kartu su LŠMPS Kretingos rajono susivienijimo pirmininke Eugenija Daniuk, apsilankė Kretingos technologijos ir verslo mokykloje.

Susitikime taip pat dalyvavo du Kretingos rajono tarybos nariai, mero pavaduotojas Dangiras Samalius, savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė, švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė ir, žinoma, šios technologijos ir verslo mokyklos direktorė Zita Mockienė.

LŠMPS pirmininko pavaduotojas situaciją Kretingoje vadina tragiška.

„Technologijos ir verslo mokyklos dalininkai – LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (toliau – ŠMSM) ir Kretingos rajono savivaldybė – suinteresuoti mieste išsaugoti šią ugdymo įstaigą, kurioje dėl prastos vadybos dramatiškai mažėja mokinių. Tuo tikslu prie mokyklos, remiantis Kretingos rajono tarybos gegužės 28 d. sprendimu,  prijungtas Kretingos rajono švietimo centro Suaugusių ir jaunimo ugdymo skyrius, tikintis, kad padaugės mokinių. Tačiau dar svarstant prijungimo klausimą vis stiprėjo nuogąstavimai, kad mokytis norintys suaugusieji ir jaunuoliai, išsigandę situacijos naujojoje jų mokymosi įstaigoje, pasirinks kitą. Susikuria uždaras ratas iš kurio nerandama išėjimo“, – teigia A. Jurgelevičius.

Tiesa, pati įstaigos vadovė jokių problemų nemato. „Mokykloje situacija gera, jokių nusiskundimų negaunu”, – susitikimo dalyviams dėstė Z. Mockienė. Ji nemato jokios problemos ir dėl naujo skyriaus mokykloje atsiradimo, nes, kaip teigia ji, nė vienas darbuotojas nebus atleistas

Beklausant šios vadovės kalbų LŠMPS pirmininko pavaduotojui kilo klausimas- ar tai visiškas vadybinis neįgalumas, ar įžūlus realybės neigimas? O apie ką galvojo tą patį girdėję ir tik beviltiškai lingavę galvas savivaldybės vadovai ir tarybos nariai sunku net ir atspėti. Svarbu pažymėti tai, kad būtent jiems, kartu su ŠMSM vadovais, reikės priiminėti ryžtingus sprendimus, norint išsaugoti mokyklą.

Šioje įstaigoje, dėl vadovės Z. Mockienės nenoro ar negebėjimo, jau seniai neįmanoma vystyti socialinio dialogo, komandinio darbo, o įstaigoje veikianti profesinė sąjunga ir jos vadovė Violeta Modžer tiesiog ignoruojami. Įstaigos darbuotojai atvirai su svečiais pasidalino ir nuoskaudomis dėl vadovės vykdomo mobingo.

A. Jurgelevičiaus teigimu, daug kartų LŠMPS kėlė vadovavimo mokyklai kokybės klausimus ir kol kas daugelis siūlymų liko neišgirsti. O kol iš esmės nebus sprendžiamos šios švietimo sistemos problemos, tol Lietuva negalės pasigirti pažanga švietime.

Technologijos ir verslo mokyklos ir kelių Kretingos švietimo įstaigų jungimo problemos gvildenamos ir vietinėje spaudoje, todėl susitikime dalyvavo Kretingos rajono savaitraščio „Švyturys“ ir laikraščio “Pajūrio naujienos” atstovės, o jų mintis galite rasti šiuose straipsniuose:

LŠMPS informacija