Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Panevėžio lopšelio-darželio „Rugelis“ darbuotojai nesirengia pasiduoti (2)

2010 Lapkričio 24d.

Nuotraukoje - Panevėžio lopšelio-darželio „Rugelis“ profesinės sąjungos pirmininkė Virginija Mickienė

Dėl nepaimtų nemokamų atostogų savivaldybės administracijos spaudžiami Panevėžio lopšelio-darželio „Rugelis“ darbuotojai ieškodami sprendimų, kaip nepasitikti Kalėdų  tuščiomis piniginėmis, nutarė į pagalbą pasikviesti Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) specialistus.

Lapkričio 23 dieną atvirame lopšelio-darželio profesinės sąjungos pasitarime dalyvavo  LŠPS konsultantas Romas Turonis. Jis kolegoms papasakojo, kokie galimi savivaldybės spaudimo dėl „netaupymo“ metodai ir kaip jiems būtų galima teisiškai priešintis.

Tikėtina, kad iki gruodžio 5 dienos (tą dieną turi būti mokami darbuotojams atlyginimai)  savivaldybė neperves lėšų įstaigai. tuo bandydama pagąsdinti, kad pinigėlių šiais metais išvis gali ir nebūti. Romas Turonis siūlė nepanikuoti ir išlaukti septynias dienas, nes pagal įstatymą tiek atlyginimai gali vėluoti. Vėliau už kiekvieną pavėluotą dieną pradedami skaičiuoti delspinigiai.

Toliau darželio darbuotojai turi pasirinkimą: ar kantriai laukti darbo užmokesčio, ar vadovaujantis Darbo kodeksu pradėti kolektyvinį ginčą. Inicijuoti kolektyvinį ginčą turi teisę profesinė sąjunga. Ji turi įteikti reikalavimus įstaigos vadovui ir steigėjui. Vadovas ir steigėjas turi per septynias dienas atsakyti į profesinės sąjungos reikalavimus. Jei atsakymas netenkina, darbuotojų atstovai turi teisę inicijuoti streiką, kuris gali būti įspėjamasis – iki 2 val. arba neterminuotas.

Po diskusijų darbuotojai sutarė, kad sprendimų kol kas nepriims ir lauks savivaldybės veiksmų. Sprendimai bus priimami, jei lėšos nebus pervedamos. R. Turonis kolegėms pažadėjo teisinę ir organizacinę paramą bei pagalbą.

Panevėžio švietimo profesinės sąjungos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2010-11-24 21:58:49 | Ukmergė

sekmės,stiprybės, gerbiamos auklėtojos!

2010-11-24 19:38:01 | Saule

Iš visos širdies jus palaikau.

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.