Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Kauno mero mokytojų problemos nesudomino (0)

2008 Kovo 2d.
Vasario 29 d. Kauno m. savivaldybės didžiojoje salėje įvyko planuotas miesto Trišalės tarybos posėdis. Jo darbotvarkėje įrašytas bene svarbiausias klausimas „Dėl Kaune veikiančių mokytojus atstovaujančių profesinių sąjungų reikalavimų“  Trišalės tarybos nario Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko nesudomino. Nors posėdis mero pageidavimu buvo atkeltas i 9.00, pagrindinis Kauno klerkas jame taip ir nepasirodė. Savivaldybę atstovavo Ona Balžekienė, Loreta Kudarienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius.
 Reikalavimus dėl švietimo darbuotojų darbo užmokesčio, paruoštus Lietuvos švietimo darbuotojų Kauno susivienijimo ir Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos Kauno pristatė pranešėja Violeta Micpovilienė, Lietuvos mokytojų profesinės sąjungos Kauno skyriaus pirmininkės pavaduotoja. Savivaldybės kaip mieste veikiančių švietimo įstaigų steigėjos buvo prašoma klasių vadovams už darbą su klase apmokėti už 5 valandas; prasidėjus kitų metų biudžeto svarstymui įsipareigoti didinti priedus gimnazinių klasių bei vidurinių mokyklų 11 – 12 klasių mokytojams, taip pat mokytojams, dirbantiems su specialiųjų poreikių mokiniais, mokytojams, dirbantiems pagal Minimalios priežiūros programą su nusikalstamą veiką padariusiais mokiniais, taip pat kelti koeficientus neformalųjį ugdymą vykdantiems pedagogams ir visiems švietimo įstaigų aptarnaujančio personalo darbuotojams, kurių atlyginimas nėra skaičiuojamas iš Mokinio krepšelio lėšų. Paskutinis reikalavimas buvo susijęs su savivaldybės įsipareigojimu visus švietimo darbuotojus liečiančius klausimus spręsti bendradarbiaujant su Kaune veikiančiomis bei mokytojus atstovaujančiomis profesinėmis sąjungomis.
 Vietoj darbotvarkėje numatyto atsakančiąją šalį atstovaujančio Švietimo ir ugdymo departamento direktoriaus Edmundo Balasevičiaus į pedagogų reikalavimus atsakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius ir atostogaujantį švietimo skyriaus vedėją Antaną Bagdoną vaduojanti vedėjo pavaduotoja Ona Visockienė. Pranešėjai patikino pritariantys visiems mokytojų reikalavimams savivaldybės lygmenyje ir pažadėjo, kad dėl jų vykdymo bus inicijuojami svarstymai miesto taryboje.
 Daug kritinių pastabų mokytojų atstovams išsakė Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Algimantas Jankauskas, apkaltindamas mokytojus tuo, „jog jie, nesukurdami jokios pridėtinės vertės, reikalauja didesnio užmokesčio, tuo darydami iš savo darbo verslą“. Tačiau savivaldybės atstovė Loreta Kudarienė pritarė, kad mokytojų norai gauti didesnį atlygį už jų darbą yra suprantami ir miesto valdžia turėtų atsižvelgti į jų prašymus.
 Profsąjungas Trišalėje taryboje atstovaujančios pusės Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos Kauno regioninio centro įgaliota Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Kauno susivienijimo pirmininkė Aušra Papirtienė paprašė tarybos priimti sprendimą dėl mokytojų reikalavimų. Bendru sutarimu buvo nuspręsta rekomenduoti savivaldybei atsižvelgti į mokytojų reikalavimus.
 Trišalės tarybos posėdyje dalyvavę administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Rabačius, savivaldybės tarybos narė Ona Balžekienė, Lietuvos darbo federacijos Kauno apskrities skyriaus pirmininkas Gintaras Čižikas (pirmininkavęs posėdyje), Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ koordinacinės tarybos narė Lina Jankauskienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas ir LR Trišalės tarybos narys Jonas Guzavičius, KKPDA viceprezidentas Vaclovas Vytautas Pečatauskas pritarė mokytojus atstovaujančių profsąjungų reikalavimams.
 Posėdį nušvietusi regioninė 5 kanalo televizija akcentavo, jog Kauno valdžia pagaliau atkreipė dėmesį į miesto mokytojų problemas ir įsipareigojo jas spręsti.
Aušra Papirtienė, LŠDPS Kauno miesto susivienijimo pirmininkė
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.