Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS sieks, kad 2014 metų biudžete nebūtų sumažintas finansavimas švietimui (0)

2013 Rugsėjo 30d.

Rugsėjo 30 dieną Vyriausybės pasitarime svarstytas 2014 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas. Jis parengtas įvertinus ūkio raidos scenarijų, vykdant Vyriausybės įsipareigojimus išlaikyti viešųjų finansų stabilumą.

Numatoma, kad į valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų konsoliduotos visumos biudžetą (kartu su Europos Sąjungos ir kitomis tarptautinės paramos lėšomis, kurios sudaro 7 mlrd. 383,1 mln. litų) 2014 m. įplauks 29 mlrd. 732 mln. litų pajamų, arba 2,8 proc. daugiau, nei planuojama gauti šiemet.

Prognozuojamos valstybės biudžeto pajamos kartu su ES ir kitomis tarptautinės paramos lėšomis sieks 25 mlrd. 839,9 mln. litų, arba 0,6 proc. daugiau, palyginti su 2013 m. patvirtintu planu.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga analizuos biudžeto finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektą ir sieks, kad kitais metais nebūtų sumažintas finansavimas švietimui. LŠPS ekspertai skaičiuoja, kad dėl mokinių skaičiaus sumažėjimo 2014 m. 60 mln. Lt susitrauks mokinio krepšelio dotacija, todėl labai svarbu, kad šios lėšos liktų švietime ir bendrajame ugdyme. Šie pinigai padėtų šiek tiek amortizuoti finansavimo mažėjimą mažėjant mokinių skaičiui  mokyklose.

Nors Švietimo ir mokslo ministerijos srityje atlyginimų biudžetas padidintas nuo 269,5 iki 281,5 mln. litų, tačiau LŠPS ekspertų vertinimu suplanuotas atlyginimų didinimas švietimo darbuotojams yra per menkas, atlyginimai negrįš į prieškrizinį lygį. LŠPS atstovai tarsis su kitomis švietime veikiančiomis profesinėmis sąjungomis, kokių veiksmų imtis, siekiant įtikinti valdžios institucijas užtikrinti tinkamą švietimo finansavimą.

LŠPS informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Lietuvos švietimo profesinė sąjunga
Reklama
 
  


Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.