Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Europos Komisijos investicijų planas – verslui, o ne Europai (0)

2014 Gruodžio 18d.

Šiandien, gruodžio 18 d., Europos lyderiai Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimo metu Briuselyje patvirtino Europos Komisijos (EK) investicijų planą Europai.

Planas, kuris buvo paskelbtas lapkričio 26 d., yra EK ir Europos investicijų banko bendradarbiavimo rezultatas. Nuo pradinės 21 mlrd. eurų investicijos, EK ketina sutelkti 315 mlrd. eurų privačių investicijų per ateinančius trejus metus. Europos strateginių investicijų siūlymas galėtų pradėti veikti jau kitų metų pavasarį.

Siekiant pritraukti privačias investicijas, plane taip pat nustatytos tikslinės iniciatyvos infrastruktūrų srityse, įskaitant švietimą, mokslinius tyrimus ir inovacijas. Tačiau EK nepaaiškina, koks bus viešojo ir privataus sektorių partnerystės vaidmuo diegiant naujas lėšas švietimo infrastruktūroje.

„Junkerio investicijų planas yra pirmasis žingsnis siekiant stiprinti investicijas, tačiau nesuteikiama pakankamai dėmesio socialiniam ES aspektui ir dar kartą gali žlugti siekis užtikrinti tolygų ir ilgalaikį ekonomikos augimą", - sako Martinas Rømer, ETUCE direktorius.

Savo pozicijoje dėl investicijų plano Europoje ETUCE ragina EVT:
- laikytis holistinio požiūrio į investicijas;
- reguliuoti ir paaiškinti viešosios ir privačios partnerystės vaidmenį diegiant naujas lėšas švietimo infrastruktūrai;
- išlaikyti ir plėtoti valstybės atsakomybę ir viešojo sektoriaus investicijas į švietimą.

Lietuvos ekspertai taip pat skeptiškai vertina šį Junkerio planą. „Nordea“ vyriausiais ekonomistas Žygimantas Mauricas mano, kad Lietuvai EK siūlomas modelis netinka. Anot jo, viešosios ir privačiosios partnerystės projektai (PPP) stringa ir ne visuomet vyksta sklandžiai, tad bandant pritraukti investicijas pagal Komisijos siūlymus, jie galėtų pabrangti ir užsitęsti. Be to, anot ekonomisto, Lietuvoje veikia kitoks valdžios ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas, todėl sunku įsivaizduoti, kaip būtų įgyvendinami tokie projektai.

Daugiau informacijos:
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-14-2128_lt.htm

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.