Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

LŠPS dalykinės konferencijos metu, didelis dėmesys skirtas ikimokykliniam ugdymui (0)

2018 Sausio 8d.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga sausio 4 d. surengė konferenciją Kokybės užtikrinimas ikimokykliniame ugdyme. Pedagogų rengimas ir kvalifikacija“. Jos metu pristatytas projektas SEQUENCES.

Konferencijoje buvo kalbama apie aktualias problemas ir švietimo sektoriaus naujoves. Renginio pradžioje ruošiamą pedagogų rengimo ir kvalifikacijų modelį pristatė Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) specialistė Vilma Bačkiūtė. Šiuo Pedagogų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo sistemos modeliu siekiama paskatinti ikimokykliniame, pradiniame, pagrindiniame ir viduriniame švietimo lygmenyse dirbančių pedagogų rengimo ir kompetencijų tobulinimo sistemos pertvarką. Vadovaujamasi požiūriu, kad švietimo sistemos kaita yra nenutrūkstama, todėl būtina subalansuoti naujų mokytojų rengimą ir paramą šiuo metu dirbančių mokytojų kompetencijų atsinaujinimui, naujų pedagogikos idėjų sklaidai, naujai švietimo ir ugdymo kultūrai.

Dėmesio sulaukė ir Bendrojo ugdymo mokyklos kaitos gairės, atnešiančios nemažai pokyčių. Apie kurias kalbėjo dr. Laima Galkutė. Bendrojo ugdymo mokyklos kaitos gairėmis siekiama nustatyti Lietuvos bendrojo ugdymo sisteminių pokyčių sritis ir strateginius uždavinius. Bendrojo ugdymo pokyčių siekiame : ugdymo turinyje, pedagogų rengimo ir karjeros srityje, edukologijos moksliniuose tyrimuose, mokyklų strateginiame valdyme, bendrojo ugdymo finansavime.

Pedagogams rūpimus klausimus apie etatinį mokytojų darbo apmokėjimą pristatė ŠMM Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento dirketorius Aidas Aldakauskas. Jo pristatymas sulaukė nemažai dėmesio. Siūloma nauja etatinio apmokėjimo už darbą tvarka neišvengiamai paveiks kiekvieno mokytojo darbo sąlygas. Tikimasi, kad jos bus palankesnės. Atlyginimai mokytojams bus skaičiuojami ne tik už pamokų krūvį, bet ir už visas darbo valandas. Manoma, kad tai mokytojams suteiks daugiau stabilumo ir saugumo, atlygis už darbą bus socialiai teisingesnis ir nesvyruos priklausomai nuo pamokų skaičiaus. Siekama, kad nauja tvarka, kuri pagal Švietimo ir mokslo šakos kolektyvinį susitarimą (2017) su profesinėmis sąjungomis turi įsigalioti nuo 2018 m. rugsėjo, padės pritraukti į mokyklas jaunus specialistus.

Nemažai dėmesio buvo skirta ir ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo problemoms.  Ugdymo ankstinimo projektą pristatė ŠMM specialistė Laima Jankauskienė. Siūloma, kad į pirmąją klasę šešiamečiai eitų 2020 metais, o priešmokyklinis ugdymas penkiamečiams būtų privalomas jau nuo 2019-ųjų. Šiuo metu priešmokyklinis ugdymas privalomas šešerių metų amžiaus vaikams. Apie ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo darbuotojų darbo sąlygų gerinimą, mokymus ir kokybės užtikrinimo priemones kalbėjo LŠPS pirmininko pavaduotojas Egidijus Milešinas.

LŠPS atstovės Tatjana Babrauskienė ir Inga Puiša pristatė LŠPS ERASMUS+ projektą dėl ikimokyklinio ugdymo kokybės  užtikrinimo -  SEQUENCES. Šio projekto tikslai - parengti ikimokyklinio ir ankstyvojo ugdymo teikėjams tinkamas priemones, užtikrinančias ugdymo kokybę; surinkti rodiklių rinkinį, siekiant įvertinti 5  kokybės sritis (paslaugų prieinamumas, personalas, mokymo programa, vertinimas / stebėjimas, valdymas / finansavimas);  plėtoti kokybės užtikrinimo kultūrą ikimokyklinio ir ankstyvojo ugdymo paslaugų teikėjų lygmeniu. Projekte nemažai dėmesio yra skiriama pedagoginių darbuotojų darbo sąlygoms ir ikimokyklinio ugdymo finansavimui. 

 

2016-1-IT02-KA-201-024628

  

 

Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.