Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Šiauliečių pasitarimas (2)

2008 Lapkričio 14d.

Į Šiaulių susivienijimo pirmininkų tarybos pasitarimą lapkričio 13 d. susirinko beveik visi miesto ir rajono švietimo įstaigų pirminių organizacijų pirmininkai, - pedagogams labai rūpi, kas ir kaip vadovaus šalies švietimui naujoje LR Vyriausybėje, kaip numatoma kelti atlyginimus, kokios reformos ir eksperimentai tęsis, ką numatoma stabdyti, - šie ir kiti klausimai buvo numatyti pasitarimo darbotvarkėje.

Šiaulių susivienijimo pirmininkė R.Jasmontienė pasveikino ir pirmininkų tarybai pristatė naujai įsisteigusios l/d "Voveraitė" organizacijos pirmininkę Sigytą Murzienę, pasidžiaugė puikiai pavykusiais Šiaulių susivienijimo spalio mėn.  renginiais: ilgametės Aukštabalio mokyklos PS pirmininkės O.Gražienės pagerbimo popiete, mokytojų senjorų pasveikinimu Mokytojo dieną.

Pirmininkė informavo apie  11 05 vykusį susitikimą su kandidatu į Švietimo ir mokslo ministrus G.Steponavičium bei itin įdomų  Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros direktoriaus G.Kazakevičiaus seminarą apie išorinio audito idėjas ir praktinį jų įgyvendinimą.  Nutarta pasikviesti lektorių ir organizuoti seminarą Šiauliuose. Būsimojo ministro pažadas aktyviai bendradarbiauti su  profsąjungomis teikia vilčių, kad šiauliečių  eksperimentinė patirtis  bus išgirsta (Šiaulių mokyklos aktyviausiai dalyvauja etatinio apmokėjimo įvedimo (5 m-klos) ir mokyklos struktūrų pertvarkos (8 m-klos) eksperimentuose; Šiauliai pirmieji iš didžiųjų miestų įgyvendino mokyklų tinklo pertvarką, daugelis mokyklų - MTP dalyvės). Beje, G.Steponavičiaus noras pirmuoju savo uždaviniu bendrojo lavinimo grandyje laikyti "popierizmomanijos" išgyvendinimą iš mokyklų, susilaukė audringo pirmininkų pritarimo ir patarimų tą daryt kuo skubiau, pradedant nuo "savianalizės" anketų bei keleriopų rūšių planų rašymo.

Profsąjungų pirmininkams  buvo įdomu pasidalinti mintimis, kurį iš ŠMM pateiktųjų  atlyginimo kėlimo variantų ir kodėl pasirinko jų įstaigų pedagogai, kaip vyko svarstymai mokyklose. O R.Jasmontienė priminė, kad būtent Ilgalaikė atlyginimų kėlimo programa dabar yra pagrindinis mūsų profsąjungos atstovų suderėtas ir pasirašytas su LR Vyriausybe dokumentas, kuriuo drąsiai galime remtis nuolat ir visais būdais gindami pedagogų interesą dėl atlyginimo kėlimo.

Nutarta  kreiptis į profsąjungos socialinius partnerius  - miesto švietimo skyrių, švietimo įstaigų vadovų asociacijas - kviečiant organizuoti  konferenciją  šiauliečių eksperimentinės patirties klausimais. Itin svarbi šiauliečių patirtis etatinio apmokėjimo įvedimo srityje, nes nuo 2009 m. rugsėjo numatyta  šią tvarką įvesti visose Lietuvos mokyklose. Būtent profsąjungoms derėtų rasti atsakymus į daugelį mokytojams kylančių klausimų, - Šiaulių eksperimentinių mokyklų patirtis čia labai padėtų.

Šiaulių švietimo profsąjungų pirmininkai nuolat domisi, kodėl ministerijos stalčiuose jau metus dulka seniai ŠMM ir profsąjungų aptartas bei suderintas pavyzdinis Mokytojo teisių ir pareigų aprašas, kodėl  toliau  spekuliuojama  savianalizės anketos "reikšmingumu ir reikalingumu" (net kelių valandų seminarai imti rengti šia tema!), kodėl vis daugėja planų, darbo grupių, naujų mokytojo ir klasės vadovo funkcijų, o įstaigų vadovai, švietimo skyrius nuo papildomų krūvių mokytojo negina?  Profsąjungų pirmininkai tikisi, kad mokytojai palaipsniui supras, jog tik profesinis solidarumas ir stipri atstovavimo organizacija  gali padėt išspręst šias problemas.

Šiaulių susivienijimo pirmininkų tarybos pasitarimai vyksta 1 - 2  kartus per mėnesį, juose aptariami pedagogams aktualiausi klausimai, ieškoma efektyviausių ir greičiausių būdų, kaip spręsti šiauliečių mokytojų - profesinės sąjungos narių - problemas, organizuojami profsąjunginio mokymo ir švietimo seminarai, Šiaulių pedagogams atstovaujama įvairiose institucijose.  Šiaulių susivienijimas jungia apie 400 švietimo darbuotojų 33-ose švietimo įstaigose.

LŠDPS Šiaulių miesto susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2008-11-15 11:23:46 | Taigi

Tai, kad esate tik du, kurie sito nori... nes antra karta zemaiciu neapgausi.

2008-11-14 22:59:16 | Petras

Kada į Žemaitiją atvažiuos Bružas? Mes labai norime streikuoti, nes atlyginimai mažės, o maistas, šiluma brangs. Nereikia mums jokių pasitarimų, jų laikai praėjo,mes norime STREIKUOTI.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.