Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

 

 

Ukmergės švietimo darbuotojų atstovai surengė seminarą apie mokytojų teises (0)

2009 Kovo 2d.

Vasario 26 dieną Ukmergės švietimo įstaigų profesinių organizacijų lyderiai gilino žinias apie mokytojų teises ir pareigas. Seminarą „Mokytojų teisės ir pareigos besikeičiančioje mokykloje“ jiems vedė Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo (AŠDPS) lektoriai – Audrius Jurgelevičius ir Romas Turonis. Pastaruoju metu labai akcentuojamos mokinių teisės, tačiau visai į šalį nustumtos mokytojų teisės. Neretai kolegos nustemba sužinoję, kad irgi turi teises, - pradėdamas seminarą kalbėjo AŠDPS mokymų vadovas Romas Turonis. Kai nežinai savo teisių, tai kitiems jas paminti nėra sudėtinga. Tačiau, vien žinojimo neužtenka, reikia turėti įgūdžių, o svarbiausiai drąsos savo teises apginti. Be galo sunku savo teises ginti vienam, o gintis organizuotai dar neišmokta.

AŠDPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius seminaro dalyvius supažindino su įstatymais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais mokytojų teises ir pareigas. Tiek Konstitucijoje, tiek Darbo kodekse, tiek Švietimo įstatyme, tiek kituose teisės aktuose darbuotojų ir mokytojų teisės aprašytos gana aiškiai, tačiau realus gyvenimas yra kitoks. Mokyklų administracijos neretai skaito tik tą įstatymų dalį, kur aprašytos pareigos, mokytojų teisės nuolatos pažeidžiamos. Tarkim, mokytojas turi teisę pasirinkti pedagoginės veiklos būdus ir formas, tačiau, vadovaujant klasei, mokytojai verčiami vesti klasės valandėles, kurios tėra viena iš veiklos formų. Vis dar diskusijų kelia prievartinis dalyvavimas metodinėje veikloje, mokytojų tarybos posėdžiuose, nors tai tėra savivaldos institucija. Daug diskusijų sukėlė mokytojų budėjimo per pertraukas klausimas. O juk vadovaujantis įstatymais, budėjimas per pertraukas ar renginių metu yra papildomas mokytojui darbas, todėl privalo būti papildomai atlygintas.

Kaip dar vieną mokytojų teisių pažeidimą seminaro dalyviai akcentavo popierizmo gausą mokyklose. Nors naujasis ministras ėmėsi ryžtingų veiksmų mažinant dokumentacijos kiekį – visus tenkina savianalizės anketų panaikinimas bei vidaus audito vykdymo sustabdymas, tačiau nemažai popierizmo gimsta švietimo skyriaus valdininkų ir mokyklų administracijos planuose. AŠDPS atstovai informavo, jog profesinė sąjunga yra įkūrusi popierizmo mažinimo stebėsenos darbo grupę. Profesinės sąjungos nariai ar organizacijos gali į ją kreiptis, jei švietimo skyriai ar mokyklų administracijos vis dar skandins mokytoją popierių liūne.

Mokytojų atstovai diskutavo, kokių priemonių imtis, kad teisių pažeidimų būtų kuo mažiau arba iš vis liautųsi. Pirmiausiai kolegos turi įsisąmoninti, kad pažeistas teises galima atstatyti, jei nenuleidi rankų. Pasitelkus kolegas ir bendraminčius, organizuotai galima ne tik atstatyti neteisybę, bet ir neleisti jai ateityje kartotis. 


 

Ukmergės susivienijimo informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *

Kol kas komentarų nėra

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.