Lt EN
Telefonas kontaktams: +370 5 2130252
LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
www.lsmpsf.lt

Švietimo ir mokslo ministerija pritaria siekiui kurti Europos socialinio dialogo komitetą švietimo srityje (4)

2008 Balandžio 11d.

Vakar, balandžio 10 d., švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė susitiko su Europos profesinių sąjungų Švietimo komiteto (ETUCE) generaliniu sekretoriumi Martinu Rømeriu, komiteto patarėju politikos klausimais Davidu Poissonneau ir Europos asociacijos, atstovaujančios viešojo intereso paslaugas teikiančias įmones ir įstaigas, Socialinių reikalų komiteto pirmininku Charlesu Nolda.

Susitikimo metu svečiai pristatė savo iniciatyvą įkurti Europos socialinio dialogo komitetą švietimo srityje (šiuo metu Briuselyje veikia per 30 tokių europinių komitetų, tačiau švietimo srityje tokio nėra). Viena iš problemų, su kuria susiduriama siekiant struktūruoti socialinį dialogą švietimo srityje, – darbdavių įvairovė. Kai kuriose šalyse darbdavys, apibrėžiantis mokytojų darbo sąlygas (atlyginimai ir kt.), yra centrinės valdžios institucijos, kitose šalyse – regioninės valdžios institucijos, dar kitose – individualių švietimo institucijų vadovai.

Ministrė R. Žakaitienė pažymėjo, kad ši iniciatyva yra labai sveikintina ir trumpai išdėstė Lietuvos švietimo sistemos situaciją. Lietuvoje darbdavio funkcijos padalintos tarp ministerijos (nustato mokytojų algas), ir savivaldos organų (steigia mokyklas, skiria mokyklos direktorių). Pasak ministrės, Švietimo ir mokslo ministerija labai palaiko tokio europinio socialinio dialogo švietimo srityje komiteto kūrimo idėją ir pasirengusi aktyviai dalyvauti.

Susitikimo metu buvo nutarta deleguoti Švietimo ir mokslo ministerijos atstovą į gegužės mėn. Briuselyje vyksiantį Europos švietimo darbdavių seminarą.

 

Švietimo ir mokslo ministerijos informacija
Pasidalinti:
Rašyti komentarą:
Vardas: *
El.paštas: *
Patvirtinimo kodas: *
Komentarai:
2008-04-14 09:57:20 | Tiesa

Aleksui Bruzui iskelta Baudziamoji byla- nera laiko cia su jusu boikotais zaisti. Be to, Aleksas bando "susitarti" : AS JUMS SITUS KVAILIUS MOKYTOJUS- JUS MAN "VISIAKA"- (tai reiskia - beviltiska byla, kai kaltu nerasta) Tai 100 proc. tiesa !!!

2008-04-13 17:23:09 | mokytoja

taip supratau -p.bruzas nere i krumus, nes egzaminu neboikuotuos, o tos rugsejo 1 tikrai niekas nebijo. ka galvoti tiems, kurie streikavo....

2008-04-13 10:24:45 | Taigi

O ka ten gero matyti? Bruzas vykdo politini balagana (nepavyko streikai, nepavyko cirkas su aukletojais, egzaminu boikotas tapo tik blefu, tai dabar sito nevykelio plane - rugsejo 1d. - ir taip iki rinkimu), bando issisukti nuo Lukiskiu ir pan. O kartu su jo einancios sestiorkes - tik tuscia vieta - visi tai zino. Jei susitiktu su normaliais mokytoju atstovais - butu skandalas. Tokioje situacijoje geriau vengti kontaktu su visais.

2008-04-11 12:22:32 | Romas

Šį informacija perkelta iš ŠMM puslapio. Europos profesinių sąjungų Švietimo komiteto (ETUCE) generalinis sekretorius Martinas Romeris nesusitiko nei su vienais profsąjungų atstovais. Kodėl? Vadinasi, kažką labai negero mato profsąjungų veikloje.

«Atgal
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. pašto adresą:
Lietuvos švietimo ir mokslo
profesinė sąjunga

Adresas: J. Jasinskio 9 – 413
LT - 01112 Vilnius, Lietuva
Tel./Faksas: + 370 5 2130252
El. paštas: info@svietimoprofsajunga.lt

Sprendimas:Infoluitai
© 2012 LŠMPSF. Visos teisės saugomos. Privatumo politika.